Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke fem filmer er på din bucket-list?


Recommended Posts

Skrevet

Inspirert av tråden til Ida - hvilke fem filmer har du av en eller annen grunn aldri fått sett, men har veldig lyst til å oppleve?

Min må få sett-liste:

  • Frozen
  • Milk
  • My Beautiful Laundrette
  • Philadelpia
  • Struck By Lightning
  • The Breakfast Club

Edit: Trådstarters privilegium å få legge til en sjette film.

  • Like 1
Skrevet

- A clockwork orange

- It's always sunny in Philadelphia

- Eternal sunshine of the spotless mind

- Cujo

Kommer ikke på flere i farten :P

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

(nesten flaut å ikke ha sett, men..)

-Schindlers liste

-American Psycho

-Hotel Rwanda (har filmen, men ikke kommet så langt)

-The road

-A beautiful mind

Guest Michellus
Skrevet

-Grave of the fireflies

-Hedwig and the angry inch

-Brave

-Wild tigers i have known

-Repo! the genetic opera

+++ masse dårlige skrekkfilmer

Åååhh Grave of the Fireflies :cry: :cry: :cry: Prepare to hylgrine som en liten drittunge :cry:

Repo! er bare kul :D

  • Siste hobbitfilmen. Gidder ikke se hva den heter nå :P
  • Vampire Hunter D: Bloodlust

Jah.. Den lista var kort for nå :P

Skrevet

- A clockwork orange

- It's always sunny in Philadelphia

- Eternal sunshine of the spotless mind

- Cujo

Kommer ikke på flere i farten :P

Eternal sunshine må du se… i helga. Den er bare helt amazing! :wub: Jeg har sett den type "altformangefangirl"-"jeg kan mye av dialogen i filmen utenat og snakker tidvis samtidig som skuespillerene mens filmen går". Den er så … åååå, nå vil jeg se den igjen. Får bli i helga gitt :P

"I wish I had stayed too. Now I wish I had stayed. I wish I had done a lot of things. I wish I had... I wish I had stayed. I do."

:frantics: DET ER SÅ VAKKERT :cry: :cry: :wub:

Nuvel. Nok fangirl babbling.

1) Hele gudfarentrilogien.

2) Dark Knight Rises (siste batmanfilmen, har hatt den på bluray i 2 år… Flævvt)

3) Grave of the fireflies

Kommer ikke på så mye annet. Har sett utrolig mye film i løpet av mine år på jorda, har fått dekket store deler av top 250 på imdb (alt som er verdt å se som ble lansert etter 1960), har til og med fått dekket mye av anime-filmene jeg aldri hadde sett. Dukker opp små gems innimellom da, gleder meg til neste film som står på tapetet på Lørdag: "In Burges".

Skrevet

De jeg kommer på i farten
- Frozen
- Maleficent
- Life Of Pi
- American psyco
- Tucker & Dale vs. Evil

Og så må jeg se hele "A Beautiful mind" i ett strekk. Har den, men bare sett den delvis, blir alltid avbrutt når jeg ser den. *cursed* Tror jeg har sett hele totalt sett da.

Garantert noen andre som burde være på lista mi istedenfor disse, for jeg vet det er noen skikkelig gode (sies det) og klassikere jeg aldri har sett som jeg virkelig burde se, men jeg kommer ikke på noen i farten. :P

Skrevet

Hele Harry Potter serien uten forstyrrelser.

Har bare sett dem på tv og da har jeg ofte kommet inn i filmen når den har gått litt, filmen nesten slutt eller jeg har andre planer så jeg får ikke sett den ferdig.

Gudfaren, lyst til å se alt, har bare sett små klipp og hørt så mange sitater "revenge is a dish that tastes best when serves cold" ;)

Twilight sagaen, grunnet det samme som Harry potter filmene, har bare sett de i forskjellige stykker.

Skrevet

-Grave of the fireflies

-Hedwig and the angry inch

-Brave

-Wild tigers i have known

-Repo! the genetic opera

+++ masse dårlige skrekkfilmer

Repo! er så verdt å se! Den er så kul! :D

Mange filmer jeg ikke har sett, men som jeg før eller siden har veldig lyst til å se. Noen av de, i tilfeldig rekkefølge:

- A million ways to die in the west (likte traileren)

- Dracula untold

- Shutter Island

- The wicker man (1973)

- The crazies (1973)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...