Gå til innhold
Hundesonen.no

Tassen - Jack Russel/Papillon


aseerudi
 Share

Recommended Posts

Hei alle hundevenner!
Jeg heter Tassen, og er snart 2 år (15-12/14).
Jeg er en blanding av Jack Russel/Papillon, og har en spesiell høyrelabb som er brun,svart og hvit - de tre andre labbene mine er bare hvite. Jeg går godt overens med andre hunder, men er kjempe glad i å leke og om den andre hunden ikke vil leke kan jeg bli lei meg og bjeffe. Jeg er mammas og pappas firbente sønn, og har egen kosestol i stua. Jeg får ligge i senga og sofaen, og når pappa står opp før mamma så legger jeg meg som oftest med ansiktet på halsen til mamma for å passe på så det ikke skjer henne noe. Jeg elsker og løpe løs med nabohunden Tinka, Bordercollie-vennen min på 3-4 år, og leke med ball. Jeg elsker også å leke med hunden til tante, Zorro, Drever/Beagel og Tysk Jaktterrier på 6 år. Men det jeg elsker mest er og jage katter, bjeffe når mamma står en meter unna meg, sitte i bil, sove, leke med grisen min, sitte i kosestolen min eller ligge i sofaen/senga, også ELSKER jeg aller mest og bli kastet ball til, tennisball, fotball, det bryr jeg meg ikke noe om. Bare det er noe jeg kan bite i stykker eller gjemme for mamma. Jeg elsker også å grave ned maten min i jorda, stå midt i sølepytten og logre med halen når mamma ser det(mamma blir frustrert, for jeg blir så skitten.) Jeg hater og være "alene" når jeg ser mamma to meter unna meg, men jeg vet jeg bare kan gå til henne så får jeg kos, men jeg vil ha mer oppmerksomhet enn det. Om jeg må stå ute i langlina mi alene så blir jeg sint og legger meg på trappa til mamma kommer ut. Jeg er veldig selskapssyk, og etter min gamle venn Felix, Leonberger/Alaska Husky blanding reiste, så har jeg nesten ikke spist noe. Det er dumt sier mamma, så hun gir meg våtfòr, Pedigree-pølse, tørrfòr fra forskjellige nettsider, first prise-hundefòr, snögg osv. Men ingenting faller i smak, dessverre. Men utenom alt dette, så er jeg en kjempe fin hund! Det sier mammaen min, og hun lyver aldri. Jeg elsker mamma og pappa, og de elsker meg. Om de som skal på besøk hit IKKE liker hundehår så får de stå ute på trappa..tulla, de kan sitte på gulvet. Neida, de kan sitte i sofaen bare de IKKE tar MIN plass - som er heeeeele sofaen. :wub:

post-13584-0-31326100-1408908559_thumb.j

post-13584-0-22260200-1408908561_thumb.j

post-13584-0-78569900-1408908811_thumb.j

post-13584-0-81332000-1408908952_thumb.j

post-13584-0-16640200-1408909079_thumb.j

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hallo Tassen! For en kul type :) Si til mammaen din at Vom & Hundemat er det beste i verden, så da slipper hun å kjøpe butikkfôr og sånt tull, men kan få det hun trenger på dyrebutikken! Der har de kompakte gummiballer som ikke punkterer også :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har nylig overtatt eierskap av en hund jeg har passet endel før. Den kan standard kommandoer som «sitt, ligg, kom, osv». Hjemme lystrer han stort sett, men med en gang jeg tar på ham turselen/når vi er på tur er det som han lukker ørene. Han lystrer innimellom, men ikke på samme måte som hjemme. Jeg har prøvd med positiv feedback og snacks for å trene når vi er ute også. Har sjekket selen om den er vond, og latt ham gå med den inne for å sjekke om han oppfører seg annerledes hjemme med den på, men da lystrer han som vanlig og oppfører seg som normalt.    Det virker for meg som det utelukkende er turen/tanken på tur som gjør at han ikke lystrer. Han er ikke superbegeistret for selen, men elsker å gå tur og virker som han kunne gått tur hele dagen om han fikk lov.   Lang spørsmål, men jeg lurer på om noen har vært i samme situasjon eller har noen gode tips?
    • Vi er en familie på 4 som har vurdert å skaffe hund lenge, og nå føler vi oss klare for ansvaret. Vi har falt for de små spisshundrasene japansk spisshund og kleinspitz, og vil gjerne høre deres erfaringer om disse. Vi er på jakt etter en liten, omgjengelig familiehund som både kan være med på tur i allslags vær og kose seg inne. Vi tenker at et medium aktivitetsnivå og ikke altfor krevende pelsstell hadde vært fint.   Vi ferierer en del på båt om sommeren og hunden må derfor vennes til båtlivet. Jeg har lurt litt på om det kan være krevende med spisshund på båt, siden de kan bjeffe en del? Når man ligger i havn er det jo mange andre båter og folk rundt overalt, og jeg bekymrer meg for om det kan bli slitsomt hvis hunden skal varsle hver gang den ser en fremmed. Vil gjerne ha synspunkter på dette. 
    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...