Gå til innhold
Hundesonen.no

Spesielle ting hunden din ofte gjør?


Nokia

Recommended Posts

Utrolig merkelig! :)

Tjorven har noe, men det er ikke sikkert det er så spesielt da, er ikke helt kjent med hundevaner, men hver gang hun har blitt badet eller er våt gnir hun hele kroppen og dytter seg bortover teppet "sitt" med snuten først, gnir seg skikkelig mot teppet.

Og hver gang vi setter henne ute på verandaen i bånd, er det ikke lenge før vi ser et hode gjennom altandøra. Der må hun stå på to på det øverste trinnet for å se inn. Tenker alltid på den lille piken med svovelstikkene :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aro har to ting:

Drikker stort sett kun vann ute. Drikker inn når det har fryst eller forsvunnet i sola :wink: Men viss jeg ta vann i en kanne og tømmer i vannskåla ute drikker han med en gang :roll:

Det andre er at viss han skal ligge i sengen sin må det ligge et teppe oppi. Men av og til begynner han å skrape i teppet slik at det faller ut, da vil han ikke ligge der og venter på at jeg skal legge teppet fint på plass :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han leker med vannet, stikker snuten ned i skåla og blåser ut sånn at det bobler å tar opp hodet da drypper det ned fra snuten hans i skåla å lager morsomme lyder, sånn kan han stå en stund. gjør det samme om og om igjen.

Når jeg har sagt at han skal ligge iro også reiser han seg, så sier jeg LIGG! med streng stemme, så legger han seg på ryggen å "biter" negler, altså har poten i munnen, hører iallefall at han er borti neglene.

Når jeg har vært oppe en tur og kommer ned igjen eller at noen andre kommer ned trappa (sånn at det høres) skynder han seg å legger seg inni buret.

Hvis jeg har en sokk, lue, halsbånd eller noe på gulvet, sofaen, stolen. så går han forsiktig mot der det ligger og tar i det forsiktig å går å legger seg på plassen sin å tygger på det. om det er spesielt eller ikke det vet jeg ikke :lol:

EDIT: Når han ser ei flaske han ikke kan nå, så står han å "brommer"til den.eller når jeg spør hvor er katta? å han ikke finner henne så lager han samme lyden. komisk lyd vil jeg si :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kali stjeler ting, sokker, bamser osv.. Hun vet at hun ikke har lov så med en gang hun hører at jeg kommer går hun vekk og later som om ingenting har skjedd.

Hvis det er snø ute er det helt umulig å gå tur med henne i bånd, for hun skal stoppe for hver meter vi går å spise snø. Dette gjelder hvis det is noe sted, så skal hun spise isen.

P1010164.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bogar vil ha likt tyggebein som Nirm. Om Nirm har en type, og Bogar har en annen type, ligger han og piper. Blir veldig fornøyd når han får et likt et da.

Når han er sulten, eller har lyst på godterier, så hopper han rundt og rundt sin egen akse.

Han henter også tøfler. Dette gjelder også tøfler som sitter på bein, om man ikke har tatt de skikkelig på...

Bodde i studenthybel for noen år tilbake. Øverst i "gangen". Glatt gulv. Hver gang han skulle ut og tisse, så måtte han spole på gulvet utenfor romdøra mi, løpe full fart ned gangen, skli på fire stive bein og krashe i verandadøra. Like festlig hver gang tydligvis.

Nirm er som Kali når det gjeler å spise snø. På fellesdekken vinterstid ligger han og stikker tunga ut av munnen hele tiden.

Når han er i skikkelig kosehumør, bretter han et av ørene sine dobbelt, slik at den innerste halvparten legges bakover, og ytterste av øret peker framover.

Når Nirm vil leke inne, kan han ta kongen sin og legge på gulvet foran meg, og drar den vekk etter snoren. Kan gjøre det gjentatte ganger. Lurer på om han mener jeg skal kaste meg etter den...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Miko er en rar liten fyr :(

Hvis dere har sett den reklamen med de som skulle ha en leieboer, men så fikk de en homo som ikke virka :)

Hver gang den reklamen er å det ringer på døra, blir Miko helt gal, hyler å bærer seg å springer til døra, trykker snuten mot døra slik at han nesten kveler seg selv :)

Skjønner ikke hvor han har fått det fra at han skal bli slik når det ringer på, for vår ringeklokke virker ikke.

Så han har egentlig aldri hørt det :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mira pleier å uule,lage morsomme lyder når hun er ivrig/sulten! :)

utrolig morro og høre på!

mira pleier og å grave i teppet før hu legger seg godt til rette :lol:

Vega er tullete etter is å sne som Kali...så hun skal stoppe å ete is eller sne heile tia..å ruller seg gjerne i det å graver å graver å graver!

å med steiner.klynker å bærer hun seg når hun ikke får til æ bære den Sørste steien hun kan finne..å hun gir seg ikke.. får hun det ikke til må jeg bære den for henne helt hjem foir hun pynter med dem i hagen vår :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nesten hver gang vi får besøk finner Luna en leke så går hun rundt å logrer med halen mens besøket som regel sier "næmmen så fin leke du har da"

Såpleier hun noen ganger å leke med seg selv, gjerne med en leke i munnen og en på gulvet (foreks, en ball) Så går hun å triller ballen bortover mens hun har en bamse eller en annen leke i munnen.

Etter Luna har blitt badet legger hun seg rett ned på håndkle og hun elsker når jeg tuller håndkle litt rundt hun, når hun kommer ut av badet etterpå går hun å gnir seg inntil møbler, osv.

Hun er også sånn at hun går å henter en sokk, vott, osv. Og går forsiktig bort i kurven sin for å gnage på det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tjorven har noe' date=' men det er ikke sikkert det er så spesielt da, er ikke helt kjent med hundevaner, men hver gang hun har blitt badet eller er våt gnir hun hele kroppen og dytter seg bortover teppet "sitt" med snuten først, gnir seg skikkelig mot teppet.[/quote']

Dette gjør Oscar også, men han løper rundt i hele huset og gnir seg overalt han da.. Og veldig gjerne i soffaen. :lol:

Også RAPER han.. HØYT!!! :)

Og nå han har spist så tørker han seg rundt munnen ved å gni seg på teppet. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Puma gjemmer ting.. Og når han skal sjarmere (hvis han f.eks møter nye mennesker) løper av og henter en av tingene han har gjemt (f.eks en ball), setter seg pent foran personene og ser bedende på han/henne... Han sjarmerer de fleste sånn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alex skyter rygg når han skal strekke seg.. Som en katt gjør... :lol:

Etter ett bad må han kneke seg i sofaen helt til alle putene har havnet på

golvet, og legger vi de opp igjen for tidlig, må han kneke mer...

Etter mat kommer han bort til meg, uansett hvor jeg sitter, og når jeg da

klør han så raper han høylytt til meg... Nesten takk for maten.

Tur er blitt ett "banneord", og kan ikke brukes uten at det menes. Da

spinner han rundt i hele huset, og piper så høyt han kan. Andre "banneord"

er kjeks, nammenam og besten. Pluss noen flere...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hele hunden min er rar på mange måter :D hvis han girer seg opp,å vil leke,så sitter han på andre sida av stua å uler å lager rare lyder,og hvis jeg da uler tilbake tar han sats å kommer løpende å hopper opp i stolen min. hender seg at han prøver å hoppe opp bak stolen,men da tryner han bare :) Når jeg gir han griseører,bein eller lignende,hender det at han vil leke med det,og da resier han seg opp på to før han bukker/stanger mot det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mopsen min er nokså snodig når han prøver å klø seg i ansiktet. Han greier ikke gjøre det på vanlig måte, så han står på huet i sofaen mens han gnir og spreller voldsomt. Ikke veldig grasiøs.

Det ender som oftest med at jeg forbarmer meg over ham og klør ham i fjeset.

Ellers har han en forkjærlighet for å ligge og sutte på bamsen sin. Hmm... Han er en rar liten fyr :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Budd og Buffy er noen skikkelige krapyl iblant. Stjeler som ravner, og da sniiiker bud seg av gårde UTEN at neglene høres i parketten. Han blir like ovaraska vær gang han blir oppdaga.. :D

Dæm får ikke lov til å rase inne,dærfor snik dem seg ut i yttergangen og prøver og gjøre det meeeget stille 8)

Dette skulle jo være om hunder da men jeg har en katt som TROR han er en hund.

Han stjeler kjøttbein fra hundan,ser ikke bare litt teit ut heller, en liten katt som sitt og spis av en okseskanke..

Han digger koteletter og liker best og sitte under stuebordet og gnege på dem..

Han har oppdratt oss fint også.Når han skal ut så går han til vinduet hvor det henger stålpersienner og lager et fryktelig spetakkel og bråk å dette fortsetter han med helt til vi går i andre enden av stua hvor døra er for og slippe han ut :) så banker han pent på døra når han skall inn igjenn :P

Han lurer tilogmed minstekatta ned fra godstolen sin ved og late som han har lyst til og leke med han, for så å legge seg godt til rette i stolen selv.. :)

Glad ikke hunder er så utspekulerte..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Maja stjeler doruller hver eneste gang dodøra står åpen. Litt artig' date= men mest fortvilende.

Buffy stjeler også doruller, men snodi nåkk og heldigvis for det, bare tomme doruller..Da synes jeg hun er litt søt da :) så hun får beholde den :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nja, Diego har det sånn at han skal iallefall gå 4 ganger rundt før han legger seg ned.

(Dette gjelder bare i stua og på rommet mitt)

Hver gang jeg går tur med han når det regner så slikker han bakken, for å få vann.

(Akkurat som jeg aldri gir bikkja vann)

Nå han vil ha kos, så går han rundt og rundt og rundt beina mine.

(Akkurat som en katt)

Når han er skikkelig gira og vil ut døra, så hopper han alltid rundt i ring/salto ett par ganger.

Diego vil bare ha tyggebein/leker hvis en annen hund vil ha det.

Og hvis han får tak i en leke/tyggebein fra en annen hund, så vil han ikke ha den, men andre får den heller ikke.

Han legger seg oftest 1 meter fra tyggebeinet/leken og vokter den.

Med en gang en annen hund viser interesse for den så er det rett bort å begynne å tygge på den.

Cody snakker når han koser seg. (Det vil si det høres ut som knurring)

Fortsettelse følger. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
×
×
  • Opprett ny...