Gå til innhold
Hundesonen.no

Da har jeg bestemt meg


Lizzi

Recommended Posts

Skrevet

for og gå til annskafelse av en til hund. Skal gjøre det fordi Nikita ikke passer som alene hund, hu stresser blir stressa av ikke å være me andre firbeinte går bare rundt og virrer hjemme.

Har nå funnet meg en som har vekket oppsikt hos meg, en 5år gammel blandings hund bc og bu hund som heter tarzan

tarzan7wx.th.jpg her er han. Han omplasseres fodi eigeren hans ikke har tid til han lenger, stakars liten :)

Skrevet

Er du helt sikker på at det vil løse problemene dine? Fordi det kan mange ganger gjøre det verre.

Lykke til med ny hund i hvertfall :)

Skrevet

er veldig sikker på at dette er det rette ja. vi har vert i et par uker nå hos min mor og di har og en voksen hund som får være inne i tillegg til di to i fjøse og nikita blir en helt annen hund når hun får være sammen med andre hunder på den måten, hun lystrer meg og har stor iver etter og finne ut hva det er jeg vil lære henne nå. vi får bedre kontakt og jeg føler at vi er i et "fellesskap".

Tarzan er en lærenem energisk hund med mye fart som elsker lange turer (noe nikita og gjør:) han kan være litt pirken på andre hanner men dette vil gå over med rette trening og tolmodighet (flere "spesjalister" har sakt akkurat det samme om han at han har store muligheter. Di som har han nå har for ikke lengesiden starta me klikketrening på han noe di syntes fungerte kjempebra på han.

Skrevet

Lykke til :lol:

Nå får du han?

er ivertfall så heldig at jeg har masse erfaring med mer en bare en hund og ta meg av

Har du erfaring med to hunder altså? Ble litt nysgjerrig :wink:

Skrevet

ja hjemme har det alltid vert minimum 2hunder siden di bruker di på sauer og sånn. Så jeg fikk ha den elste av dem som "min" hund. Hu er ei nydelig bc tispe som er like snill som dagen er lang, me hu gikk jeg på gjeterhundkurs rally lydighetskurs ag kurs valpe kurs klikkerkurs og fra valp til voksen hund kurs. Er meget fornøyd me henne og det er min mor og stefar og, han bruker henne aktift med sauene og sier at dette er en av di aller beste gjeterhunder han har hatt. Hun fikk valper for snart 1år siden (det er der den ene hunden som er der nå kommer fra) veit ikke hvem faren er da :? og etter hu fikk di så har det ikke godt så bra me hu har blitt "feit" stygg i pelsen veldig fettete og tynn pels og har ellers altfor mye overflødig hud, går heldigvis bedre med jenta mi nå da så nå er hu nesten helt seg selv ijen. Men det merkelige er at ingen noen gang har merket noe til at hu har hatt løpetid :? det mener vertfall jeg at er veldig rart da hunden er snart 6år og ingen merket noe...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...