Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dyrepensjonatet jeg jobber på har dagpass/hundebarnehage, når det ikke er høysesong. Synes det er et supert tiltak. Men jeg jobber på Hadeland da, så det er ikke akkurat i ditt område. Men det går jo ann å søke på hundepensjonater i ditt område og se om de har det tilbudet.

Skrevet

Har funnet relativt lite,så derfor tenker jeg å kanskje starte opp noe selv,da jeg bor nesten i sentrum på Kongsvinger! Er i nærheten av såpass mange skoler og sykehuset at det er kanskje et marked for enslige som jobber turnus,går på skole ol.. Syns mye sånt er dyrt,så tenkte kanskje å ha litt "studentpriser" og søskenmoderasjon? Men det avhenger jo litt av behovet :)

Skrevet

Behovet tror jeg nok absolutt er der. Det må jo være bedre at hunden får være sammen med andre enn å ligge alene hele dagen :P

Der jeg jobber, tar vi ca 150,- dagen. Men jeg regner med at man selv bestemmer hvilket prisnivå man legger seg på.

Skrevet

Ja,hadde tenkt å ta noe mindre for det,da dette blir i stua mi enn så lenge :) prøvd å legge ut litt omkring på nettet,men enn så lenge stille,men er jo mye bikkjer her :)

Skrevet

Bare vær oppmerksom på at det er en del regler for å drive hundebarnehage, og det er mulig du må ha noen tillatelser for å kunne tilby hundepass i eget hjem. Ta kontakt med mattilsynet så får du informasjon om hva du trenger.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...