Gå til innhold
Hundesonen.no

Golden retriever vekt hos valp å voksen


Recommended Posts

Skrevet

Har en golden retriever hanne som ble 4 mnd i går, når jeg var å veide han på veterinærvekt for to uker siden veide han 20 kg. Regner med han veier rundt 22 kg minst nå. Han er ikke feit, men har litt valpefett. Han har en veldig kraftig beinbygning. Ligger han på normalen i forhold til vekt? Å hvor stor tror dere man forvente at han ca blir som voksen? Hvor mye veide din golden rundt denne alderen? Han har en veldig kraftig å stor far som er hele 45 kg. Klarte liksom ikke finne noe om vekstfasen til golden på nett.

Skrevet

Det er ganske umulig og si, da det varierer veldig fra individ til individ. I kullet til min første hund så var de fleste valpene ganske gjevne lenge, men utfallet til slutt ble sprikende mellom 27 og 48 kg voksenvekt. Men han ligger nok an til å bli ganske stor, men golden er jo blitt ganske store hunder(på utstillingslinjer ihvertfall) så han blir nok en relativt normal hannhund vil jeg tro. De vokser ofte bra til de er rundt 6-7 mnd også stopper det opp etter det er det ofte bare et par kg som kommer til når hunden legger seg ut i bredden og blir "voksen".

Skrevet

Det finnes ikke fasitsvar for slike ting. Det er veldig individuelt. Så lenge du kan kjenne ribbeina under pelsen (men selvfølgelig skal det ikke være for markert) så er han ikke for feit. :-) Du må nesten vente til han er 3 år +/- for å se hvor høy og bred han blir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...