Gå til innhold
Hundesonen.no

Golden retriever vekt hos valp å voksen


Recommended Posts

Skrevet

Har en golden retriever hanne som ble 4 mnd i går, når jeg var å veide han på veterinærvekt for to uker siden veide han 20 kg. Regner med han veier rundt 22 kg minst nå. Han er ikke feit, men har litt valpefett. Han har en veldig kraftig beinbygning. Ligger han på normalen i forhold til vekt? Å hvor stor tror dere man forvente at han ca blir som voksen? Hvor mye veide din golden rundt denne alderen? Han har en veldig kraftig å stor far som er hele 45 kg. Klarte liksom ikke finne noe om vekstfasen til golden på nett.

Skrevet

Det er ganske umulig og si, da det varierer veldig fra individ til individ. I kullet til min første hund så var de fleste valpene ganske gjevne lenge, men utfallet til slutt ble sprikende mellom 27 og 48 kg voksenvekt. Men han ligger nok an til å bli ganske stor, men golden er jo blitt ganske store hunder(på utstillingslinjer ihvertfall) så han blir nok en relativt normal hannhund vil jeg tro. De vokser ofte bra til de er rundt 6-7 mnd også stopper det opp etter det er det ofte bare et par kg som kommer til når hunden legger seg ut i bredden og blir "voksen".

Skrevet

Det finnes ikke fasitsvar for slike ting. Det er veldig individuelt. Så lenge du kan kjenne ribbeina under pelsen (men selvfølgelig skal det ikke være for markert) så er han ikke for feit. :-) Du må nesten vente til han er 3 år +/- for å se hvor høy og bred han blir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...