Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synes å huske at noen her inne skrev at de hadde fått til å feste kickbiken på sykkelstativ, etter mye om og men. Men jeg får det ikke til jeg... har prøvd "alt", men det er ingenting som virker sikkert nok, den får ikke nok festepunkter.

Jeg ser to løsninger på problemet

1). - sveise på en ekstra stang som kan tres igjennom f.eks forhjulet

2): kjøpe sykkelstativ med skinner.

Alternativ 1 er billigst, men mest tungvindt.. og bør gjøres på en slik måte at stativet fortsatt kan klappes sammen. Konklusjon: kommer aldri til å bli gjort :P

Alternativ 2 er dyrt... slike stativer koster vel oppimot tusen og over, med mindre noen vet av billigere?

Såh.. aller helst vil jeg jo bruke det jeg kjøpte på biltema til 100kr :P er det noen som kan fortelle meg hvordan de har festet sykkelen sin, gjerne med bilder (om noen har tatt på ett eller annet tidspunkt).

Jeg hadde sett for meg at nå skulle det bli enkelt å bare hive sykkelen bak på bilen, og kjøre, men ser ut til at det blir et eget lite prosjekt hver gang å få festet greia :P

Kickbike-crossmax.jpg

Skrevet

denne skal jeg følge med på. Sleit med samme dilemma da jeg hadde kickbike. Endte opp med å hive sykkelen på taket og stroppe den fast. Ikke ideelt for å si det sånn.

Ja det er det jeg får lyst til å gjøre og, men tungvindt det og... fikk med takrails da jeg kjøpte bilen, så det er jo mulig.... og sykkelen er ikke så tung... men nei... jeg vil ha den baaaak :(

Skrevet

Ja det er det jeg får lyst til å gjøre og, men tungvindt det og... fikk med takrails da jeg kjøpte bilen, så det er jo mulig.... og sykkelen er ikke så tung... men nei... jeg vil ha den baaaak :(

Jeg sleit med å få den opp på taket alene. Ble så tungvindt, og endte opp med å ikke dra nye steder å kjøre fordi det var mer styr enn gøy.

Har sett noen som har den bak, men så aldri hvordan den var festet.

Skrevet

Det er vel minst styr å bare kjøpe et med skinner. XXL har vel ok pris?

Finner ikke slike på xxl... har bare sett til minimum 1000 kr rundt om, og det synes jeg er litt drøy pris egentlig.... da blir det heller sveising på det til 100kr tenker jeg.

Skrevet

Så en med sparkesykkel bak i går, så ut som han hadde hengt den på som vanlig framme også hadde han vridd sykkelen slik at bakhjulet/stanga til bakhjulet lå oppå den andre stangen, eller om den var tredd igjennom hjulet. Så ut til å sitte stødig nok iallefall. Evt kanskje snu sykkelen opp ned?

Skrevet

Ble vist av en hundekjører i dag hvordan man henger den på, var dritenkelt :lol: ikke noe opp-ned, bare gjennom forhjulet og så henger man den i buen. Eller da var det kanskje gjennom bakhjulet. Nå husker jeg ikke, må prøve. Enkelt var det iallefall, og hang stabilt når man festet det enkelt.

Skrevet

Så greit ut å feste den slik, den har jo ikke den beste sykkelstativformen akkurat :P

Det der hadde ikke jeg turt :-P Mye høyere enn bilen jo :-P

Har du aldri hatt sykkel på taket du eller? :P

  • 2 years later...
Skrevet
16 timer siden, Carro92 skrev:

Kanskje litt for sent nå, men sånn festa jeg kickbiken da jeg hadde. Kjørte lange strekker slik og det holdt fint :)

image.thumb.jpeg.8372f64ab592fb0f4cffdbb395365834.jpegimage.thumb.jpeg.8733398c27811b2a94a0b749694be9ab.jpeg

Holder bakdelen seg stabil og altså? 

 

(Blir nok dessverre ikke mer kickbike på meg før jeg har en annen hund, men da vet jeg iallefall hvordan jeg fester den).

Skrevet
5 timer siden, Lola Pagola skrev:

Holder bakdelen seg stabil og altså? 

 

(Blir nok dessverre ikke mer kickbike på meg før jeg har en annen hund, men da vet jeg iallefall hvordan jeg fester den).

japp, jeg hadde aldri noen trøbbel med det på noen måte :) men altså jeg surra litt mere enn på bildet her, disse bildene tok jeg bare for å vise åssen jeg hempa den på en gang, da noen lurte :P så skulle ikke ut å kjøre her :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...