Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger et bur til hunden min, han skal passes av en kollega mens jeg er på reise, og de vil at han skal sove i bur. Jeg har egentlig brukt bur lite til ham, selvom jeg har burtrent ham og han fint roer seg der. Buret jeg trente ham med er for lite og jeg har behov for et nytt bur ganske raskt.

Siden han ikke trenger bur, og dette kun er til når han skal passes av andre (jeg reiser noe med jobben) er det ikke så viktig at det er super kvalitet, men bare at det ikke er fare for at han skader seg, det er stort nok, og det kan legges sammen så jeg får det inn i bilen.

Har sett på dogman burene, men de koster jo 1600for de største? På felleskjøpet var de utsolgt for det største buret, og tomt på lageret sentralt.

Jeg har en labrador, som er ganske høy og lang i kroppen, så jeg har mest lyst til å kjøpe det største buret jeg finner.

Noen som har tips til steder jeg kan finne det? Har lett på FINN.no men ingen i nærheten.

Tenkte i utgangspunktet et stålbur, men kanskje stoffbur er likegreit? erfaringer?

Skrevet

Kan du ikke kjøpe kompostgrinder og en pakke strips til kollegaen din?

Da kan de lage en "innhegning" der hunden skal ligge.

Dette sparer deg for ca 1450 kr, og hunden får ligge komfortabelt, med god plass.

Skrevet

takk for tips :) skal høre med dem ang kompostgrinder.

Burene på plantasen og europris er litt små, det største er 109cm langt (ihvertfall på nettsiden), mens andre merker går opp til 124cm De få cm gjør kanskje ikke noe, men jeg vil så gjerne at han skal kunne ligge rett ut. Det jeg har er 92cm og det blir for kort og smalt for ham.

Edit: det er første gang jeg skal reise vekk fra ham, så jeg er helt sikkert veldig overbeskyttende. Kanskje det går greit med 109cm? sukk.

Skrevet

Det hadde vært supert :) tror jeg bor et stykke unna dessverre, bor i nord.

Hvor fikk du tak i buret ditt? Fungerer det greit med stoffbur syns du?

Da fungerer nok ikke det nei... Jeg kjøpte mitt på salg på NKK Bjerke for to år siden. Betalte 700 kroner for det største buret jeg noen gang har sett. XD Det fungerer veldig fint så lenge man ikke har utbryterhund. Jeg har brukt mitt mest på utstillinger osv, men har nå investert i et litt mindre bur, fordi det største er så stort at det tar opp veldig mye plass dersom man deler telt med andre, og i tillegg er det slitsomt å bære fram og tilbake fra bilen. Bikkja trives meget godt der, og har stått der sammen med en annen schäfer, og de hadde god plass. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...