Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger et bur til hunden min, han skal passes av en kollega mens jeg er på reise, og de vil at han skal sove i bur. Jeg har egentlig brukt bur lite til ham, selvom jeg har burtrent ham og han fint roer seg der. Buret jeg trente ham med er for lite og jeg har behov for et nytt bur ganske raskt.

Siden han ikke trenger bur, og dette kun er til når han skal passes av andre (jeg reiser noe med jobben) er det ikke så viktig at det er super kvalitet, men bare at det ikke er fare for at han skader seg, det er stort nok, og det kan legges sammen så jeg får det inn i bilen.

Har sett på dogman burene, men de koster jo 1600for de største? På felleskjøpet var de utsolgt for det største buret, og tomt på lageret sentralt.

Jeg har en labrador, som er ganske høy og lang i kroppen, så jeg har mest lyst til å kjøpe det største buret jeg finner.

Noen som har tips til steder jeg kan finne det? Har lett på FINN.no men ingen i nærheten.

Tenkte i utgangspunktet et stålbur, men kanskje stoffbur er likegreit? erfaringer?

Skrevet

Kan du ikke kjøpe kompostgrinder og en pakke strips til kollegaen din?

Da kan de lage en "innhegning" der hunden skal ligge.

Dette sparer deg for ca 1450 kr, og hunden får ligge komfortabelt, med god plass.

Skrevet

takk for tips :) skal høre med dem ang kompostgrinder.

Burene på plantasen og europris er litt små, det største er 109cm langt (ihvertfall på nettsiden), mens andre merker går opp til 124cm De få cm gjør kanskje ikke noe, men jeg vil så gjerne at han skal kunne ligge rett ut. Det jeg har er 92cm og det blir for kort og smalt for ham.

Edit: det er første gang jeg skal reise vekk fra ham, så jeg er helt sikkert veldig overbeskyttende. Kanskje det går greit med 109cm? sukk.

Skrevet

Det hadde vært supert :) tror jeg bor et stykke unna dessverre, bor i nord.

Hvor fikk du tak i buret ditt? Fungerer det greit med stoffbur syns du?

Da fungerer nok ikke det nei... Jeg kjøpte mitt på salg på NKK Bjerke for to år siden. Betalte 700 kroner for det største buret jeg noen gang har sett. XD Det fungerer veldig fint så lenge man ikke har utbryterhund. Jeg har brukt mitt mest på utstillinger osv, men har nå investert i et litt mindre bur, fordi det største er så stort at det tar opp veldig mye plass dersom man deler telt med andre, og i tillegg er det slitsomt å bære fram og tilbake fra bilen. Bikkja trives meget godt der, og har stått der sammen med en annen schäfer, og de hadde god plass. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...