Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så usikker på hvilke godbiter jeg skal gi, fordi på noen står det at de inneholder EU tillatte farge- og konserveringsstoff, mens andre står det at de er 100% naturlige, mens andre igjen så står det ingen ting, som da kanskje betyr at de ikke er EU tillatte farge- og konserveringsstoff?! Hva er best? Er det skadelig for hunden å få i seg slike stoffer?

Guest Yellow
Skrevet

Vel, jo renere jo sunnere er der jo. Selv lager jeg godbiter av rent kjøtt selv, billig og sunt.

Skrevet

Kutter opp pølser, salami, skinke og diverse slikt som vi kjøper på matbutikken til en billig penge, fungerer strålende her.

Guest bikkje1
Skrevet

Jeg bare klipper opp dentastix i små biter, jeg. Bikkja elsker dem, i tillegg til at de som regel ikke smuler (kommer an på hvor "ferske" de er). :)

Skrevet

Jeg bruker i størst mulig grad human grade mat.. (som man vil mene ikke er human grade da ;-) ) som grillpølser, restekjøtt fra middager, vafler og pannekaker (veldig populært), og en sjelden gang kjøpte godbiter. Når jeg bruker kjøpte godbiter så synes jeg det er greit å holde meg til de med rent tørket kjøtt. Her er flere bra godbiter som er tørre nok til å ha i lomma.

Skrevet

Syns at kjøpte godbiter er så dyre pr. kilo så jeg lager mye selv av rent kjøtt, i går tørket jeg kylling strimler i ovnen for eksmpel, bruker en del våtfôr beregnet på katt i vanskelige settinger, det funker gull og er billig som bare det, pølser og karbonader er også poppis. Frolic bruker vi også. Egentlig bruker jeg det som Keiron vil jobbe for i den gitte settingen vi er i, men som sagt så funker våtfôr til katt ofte best :)

Skrevet

Som hverdagsgodbiter bruker jeg Frolic og ellers hundemat kjøpt på butikk. Rullerer hvilket merke jeg kjøper for å få variasjon.

Godbit på fellestreninger som krever litt mer "omph" blir ofte Gabba's pølse, vanlig pølse eller annen type kjøtt eller pålegg. Dreamies funker også fjell for min. Skal jeg trene hjemme med litt ekstra krutt så bruker jeg kattemat tørrfor (vet det er for salt, men det er jo sånn sett pølser også, så det går greit når det ikke blir så ofte).

Innimellom dette kjøper jeg div. poser med hundesnop på dyrebutikken som jeg sper på med. Skal jeg virkelig slå på stortromma så er det vel lite som kan måle seg med våtfòr til katt.

Skrevet

Kjøttboller, tørrfisk, tørket vh, leverpostei tørket i dæsjer. Ja han er et bortskjemt krek. ;)

(Men han er sær og han får kun godbiter når vi trener, aldri hjemme eller ellers. Da er det kos og lek.)

Skrevet

Jeg har brukt en del gresshoppa pølser i sånn 4 pakk, hamstrer når det er salg på butikken og Balder elsker det. Skulle ifølge ansatt på dyrebutikken nesten være som vomoghundemat, men der aner jeg ikke. Måtte sjekke innholdsfortegnelsen og den var ikke gal til å være godbiter :) holder lenge og så lenge en lar det hvite være på og Balder får ca en halv på en trening (deler opp i mindre biter) og holder ca en uke i lufttett pose når den først er åpnet :) 50% storfekjøtt, 25% svinekjøtt, 20% mais, 4 % malt

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...