Gå til innhold
Hundesonen.no

Dokumentaren "Shelter me" - Fra omplasseringshunder til tjenesehunder.


Recommended Posts

Skrevet

Noen andre som har sett dokumentaren "Shelter me" ?

Syns dette var en utrolig fin dokumentar om hvordan omplasseringshunder som har hatt en tøff start på livet blir tatt hånd om og trent opp til å bli tjenestehunder.

En av organisasjonene i dokumentaren plukker ut egnede hunder som er til omplassering og plasserer dem hos kvinner i et fengsel. Disse kvinnene får oppfølging og opplæring, og tar hånd om hundene i 4-10mnd. De trener hundene opp til å bli tjenestehunder for mennesker med handicap. Etter treningen i fengselet er ferdig blir hundene tatt med videre for siste del av opplæringen og blir plassert med sine nye eiere (som også får opplæring). Vinn-vinn situasjon hvor hunden får en ny start, kvinnene i fengselet har stor glede av hundene og å kunne hjelpe andre mennesker og personen som får hunden kan få et mer selvstendig liv og stor glede av hunden.

Hva syns dere om denne ideen? Er dette noe vi kunne prøvd ut her til lands også?

Tror dere denne treningen er bra nok eller tenker dere hatt den bør være mer omfattende?

- Så klarte jeg selvfølgelig å skrive feil i overskriften da, beklager :icon_redface:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...