Gå til innhold
Hundesonen.no

Lage hjemmeside - program?


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal begynne å lage min første hjemmeside men jeg vet ikke hvordan program jeg skal bruke. Det hadde vært fint om noen kunne anbefale meg programmer, skriv gjerne hvorfor du anbefaler akkurat det programmet.

Skrevet

Vel, det er vel det tilsynelatende som er det reelle her.

Microsoft FrontPage

Et program som er særs enkelt i bruk og som har en funksjon som lar deg publisere nettsidene meget enkelt ved bruke av Norske webhotell.

Macromedia Dreamweaver 8

Er ofte for dem som har basiskjennskap til dette med å lage hjemmesider, men også veldig enkelt å jobbe med og har nok noen flere muligheter enn hva Microsoft sin FrontPage har. I tillegg kan du laste ned Dreamweaver og tester det før evt. kjøp:

Last ned Macromedia Dreamweaver 8

Uansett valg er det nok viktig å kunne forstå litt prinsippielle ting om webdesign utover det å benytte en enkelt programvare. Les gjerne litt "webmaster"-sider rundt om på internett (har noen gode hvis du vil ha) for å få litt kjennskap til hvordan lage en bra side og hvordan bruke programmene.

Skrevet
Uansett valg er det nok viktig å kunne forstå litt prinsippielle ting om webdesign utover det å benytte en enkelt programvare.

Jeg har lest en del om webdesign og føler at jeg trenger å prøve meg fram litt for å teste ut det jeg har lest.

Les gjerne litt "webmaster"-sider rundt om på internett (har noen gode hvis du vil ha) for å få litt kjennskap til hvordan lage en bra side og hvordan bruke programmene.

Ja, gjerne... :wink:

Skrevet
Macromedia Dreamweaver 8' date=' er det bygget opp av vanelige html koder? :D[/quote']

Ja, i utgangspunktet så koder Dreamweaver WYSIWYG over til enkel HTML-kode. Dette så sant du ikke ønsker at Dreamweaver skal gjøre noe annet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...