Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har "betongen" utenfor stuedøren, 3,5 x 15 meter. En fin plass for rolig trening.

Har pleid rulle ut demp-matter, type folk bruker inne oppå harde fliser, så småbarn ikke får vondt i hæler og ryggen. Mattene blir fort ødelagt straks hundene gjør mer enn spasere. Vil også at hundene skal kunne leke der, det går ikke pr i dag.

Et underlag hunder ikke sklir på, støtdempende, så de kan sette fart med fraspark, hoppe litt, og som sagt, leke sammen.

Tenkt på type underlag som de bruker her, i parker under husker og der barn løper. De er sklisikre når du har joggesko, ru "limete" overflate og myke å lande på, demper godt. Hva er det beste?

Skrevet

Slikt underlag man ofte finner på lekeplasser er svært godt! Slitesterkt, veldig dempende, stødig, kan ligge helårs/fast og lett å spyle, feie og gjøre rent. Man kan få de fra store 'fliser' og til små 'murbrikker' i flere farger, mener å huske at det er en tapp på ene biten som føres inn i/oppå nabobiten.

Skal se om jeg får googlet meg til navnet etterpå :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...