Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny laptop, hvilken?


Argyr
 Share

Recommended Posts

Laptopen min synger veldig på siste verset og eneste grunnen til at jeg ikke har kjøpt ny enda er at jeg blir helt matt av å sitte og kikke og prøve å finne ut hva jeg bør ha, jeg har jo ikke peiling. :icon_redface:

Har vært ganske fornøyd med den jeg har nå (PB EasyNote TK), bortsett fra at den ikke tåler spilling noe særlig. Det jeg merker best nå som den er sliten er at video/spillgrafikk er for mye for den, prosessor/grafikkort (?) overbelastes og den henger seg opp. Samme med nettverk (og photoshop), men så har jeg eksternt nettverkskort fordi lynet tok det integrerte for noen år siden. CPU går rett til 100 og alt stopper.

Jeg er ikke den som spiller mest av grafikk-krevende greier (eller i det hele tatt), men vil ha mer kraft denne gangen, så jeg faktisk kan spille litt. Gjør meg ingenting å spille på lav oppløsning og sånt, bare det funker. :P

Jeg er også en racer på å ha mange ting gående samtidig, så det bør den tåle. :innocent:

Vil holde meg under 4000, vet at jeg ikke kan kreve for mye da, men hva er best mulig til den prisen?

Netonnet pleier å være billigst, så har kikket der, på 15-16": http://www.netonnet.no/art/data/laptop/skjermstorrelse/laptop-15---16-tom/?sortOrder=10&sortBy=1&pageSize=12

:icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Bølla

For den summen får du dessverre hva du betaler for.

Jeg ville absolutt lagt i litt til, jeg kjøpte nylig en reisepc fra lenovo til nesten 6000, den kan oppgraderes til 16 GB (har 8 nå) og quad-core prosessor, noe av det bedre jeg har fått for en så "liten" sum.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte en pc til 6500 for 5,5 år siden. Den har vært veldig kurant frem til i våres da den får blåskjerm Tre-fire ganger om dagen. Kan fortsatt kjøre photoshop og redigere RAW samt spille halvkrevende spill. Ville helt klart gått opp et par høvdinger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Det er vel som de sier, de du linker til er hva jeg anser som skole-PC'er. Sjekk CDon? Der fikk i hvertfal jeg grisebillig skolepc i fjor. Som forøvrig er til salgs men den vil nok ikke du ha.. :P

16GB RAM er kanskje ikke det viktigste. 8GB burde holde, legge penga i en mer generelt bra speca maskin uten flaskehalser.

Her er f.eks en fra cdon å sammenlikne med, blir vel mye det samme. Sjekk kampanjer fra Elkjøp,

Må ha ny selv, arbeidsstasjon.. lukter dyrt :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Er veldig fan av Lenovo men hadde nok strekt meg til en hybriddrive.

Også er det dette med skjerm, skolePC'en jeg kjøpte for ett års tid siden i denne prisklassen hadde veldig kjedelige farger til bilder og film. Fujitsu Lifebook det, styr unna!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...