Gå til innhold
Hundesonen.no

NKKs storsatsing i 2014 - nye nettsider!


Recommended Posts

Guest Bølla
Skrevet

Akk! Jeg prøver virkelig å legge godviljen til, men når det gjelder NKK er det gjentakende svært vanskelig. Budsjettet skal være stramt, det er tid for innstramminger og besparelser, Hundesport må reduseres til færre utgaver osv osv - 2014 var året da man skulle satse på nye nettsider. NKK er kjent for sider hvor man lettere finner frem til det man skal ved å bruke Google enn å faktisk navigere seg inn på organisasjonens egne sider.

Resultatet etter uvisst antall kroner brukt er akkurat samme brukersnitt, begredelige navigasjonsmuligheter og ELENDIG oversikt. Det er jo kliss likt som det forrige opplegget bare med litt penere layout. Og ja, google fungerer faktisk fortsatt bedre enn nkk.no :D:frantics:

Skrevet

Så Google er trikset! Jeg skulle ha tak i prøvenr for bevegelig sporprøve - milde himmel som jeg sleit for å finne frem til det! Svetta jo tran på veien, og kan overhode ikke gjøre rede for hvordan jeg til slutt - veldig til slutt - endelig fant frem til det!

Skrevet

Gjorde et tappert forsøk på å finne ut litt mer om BSI-dokumentet, der står det bare at jeg skal følge linken til høyre. DET ER INGEN TING TIL HØYRE!!.

(Litt OT, men vet dere hvem det er som har kommet med infoen til BSI? Vi i klubben er ikke blitt spurt...)

Guest Michellus
Skrevet

Synes siden ble fin jeg da.. Klarte til og med å finne frem til det jeg ville finne :P

Skrevet

Gjorde et tappert forsøk på å finne ut litt mer om BSI-dokumentet, der står det bare at jeg skal følge linken til høyre. DET ER INGEN TING TIL HØYRE!.

(Litt OT, men vet dere hvem det er som har kommet med infoen til BSI? Vi i klubben er ikke blitt spurt...)

Bruk skk sin side, samme dokumentet :P

BSI var lett å finne før siste omlegginga, men nå finner jeg ikke lenge

Skrevet

Bruk skk sin side, samme dokumentet :P

BSI var lett å finne før siste omlegginga, men nå finner jeg ikke lenge

I know! :)

Men er ikke lett å finne ut hvor noen av de har fått infoen fra, gitt :P

Guest Jonna
Skrevet

For mange år siden fikk klubbene ett skjema med en uttalelse som nkk hadde samlet fra div dommere og veterinærer (jeg spurte nkk, for vi fikk bare ett ord på min rase). Dette skulle raseklubben besvare og uttalelse seg om påstandene. bSI har nå kommet i posten til de fleste klubber og er ett samarbeid mellom islandske-danske-norske-finske og svenske kennel klubben. Så vil tro de fleste land har gjort noe lignene: samlet info-latt raseklubbene uttale seg så utarbeidet med div land og deres info.

Skrevet

Jeg syns at sånn generelt, så har NKK hatt lite brukervennlige og tungvinte sider å navigere seg på. Denne nye siden deres er intet unntak.

Skrevet

Men BSI dokumentet ligger jo headingen, eller info om det - der er fem prikker under overskrifen - hver av dem er en headline - under headline står det LES MER, og vips så kommer man hit

http://web2.nkk.no/no/nyheter/BSI-dokument+ferdigstilt.b7C_wlbM4d.ips

Ja, nå ligger linken der ser jeg, den manglet for noen dager siden :) Da lå det ingenting under "relaterte filer", kun de "ofte nedlastede filer"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...