Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden kakler og gauler i buret i bilen omtrent hele tiden.


Recommended Posts

Skrevet

Den ene hunden kakler hver gang og omtrent hele tiden mens hun er i buret når jeg kjører bil. Hun gauler og kakler som en kylling og lyden er veldig slitsom å høre på. Har prøvd å si "Nei" "Hysj" "Snakke rolig" Snakke høyt" "Sette på radioen lavt" "Sette på radioen kjempehøyt" "Høy musikk" "Lage masse lyder" "rose henne når hun er rolig og si bra" Osv.

Hunden er to år og hun har kakla sånn helt siden vi fikk henne som ett år. Føler vi har prøvd alt, men det må vell være noe man kan trene på?

Er vi på kjøretur feks. i en halv time kakler og gauler hun nesten konstant hele tiden. I buret i bilen sitter hun sammen med de andre hundene mine og de bråker heldigvis ikke sånn konstant kakling som en kalkun hver eneste gang. Jeg vet ikke hvordan vi skal trene på dette.

Om ett par dager skal vi på lang kjøretur i fem timer og jeg lurer på hvor lenge jeg orker sånn bråk.

Guest Jonna
Skrevet

La henne sitte alene i ett bur og ikke sammen med de andre? Dekke til buret evt ikke om det er det? Sette henne i ett sete med sikkerhetsbelte?

Skrevet

Prøv å ha henne i sele i baksetene eller foran?

Vi hadde en som aldri sluttet å HYLE i bilen, vi gav etterhvert opp, og kjøpte en bil-sele til henne. Det funket ganske bra, og hun sluttet med hylingen. Nå kan hun også sitte i bur uten å hyle. Jeg tror hunden rett og slett hadde laget seg en ****** uvane med å hyle i bilen, og hun trengte skifte av situasjonen i bilen for at hun skulle hyle.

Skrevet

Vi har prøvd å la henne sitte alene i ett bur bak men det hjalp ikke. Hun gauler også når hun sitter løs i bilen. Hun gauler også når hun tar buss og tog. Kanskje det er fordi det durer i motoren ?

Skrevet

Jeg så en episode av It`s me or the dog med Victoria Stilwell hvor hundene laget sjau hele tiden når de kjørte bil. De dekket til vinduene i bilen og stengte også utsikten forover til de var stille og da åpnet de opp. Hver gnag det kom en lyd dekket de "gardinen" til igjen og åpnet når de var stille igjen.

Jeg fant ikke hele episoden, men det er et klipp fra det her: https://www.youtube.com/watch?v=1mfaDaicmfs

Kanskje det er verdt å prøve? Jeg har ikke selv hatt dette problemet.

Skrevet

Vår sluttet å bråke da vi dekket til hele buret. Dersom det ikke er helt tildekket (glippe forover feks) setter han i gang igjen.

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Jepp har prøvd teppe over buret også.

Hunden er vant med bur.Hun bråker nesten ustanselig mens man kjører bil. Vi bruker Vet Ped som underlag. Hun spyr ikke.

Hunden bråker også når hun ikke får det som hun vil og kakler når hun klager på noe. "Stakkars meg kakling"

Guest lijenta
Skrevet

Froventninger som blir høye som igjen gjør at hun kakler. Og det har blitt såpass høyt at hvor dere kjører spiller ingen rolle.

Jeg hadde i hvertfall en som hadde høye frventninger og han fikk en periode kjøring til butikken og hjem da ble han roligere baki bilen

Skrevet

Min bråker også mye i bil. Teppet over buret hjelper lite. Jeg tror at det er kombinasjon av at han ikke liker å kjøre bil samt forventinger. For det er som regel mer lyd når jeg bremser, svinger og kjører sakte, mens han blir roligere når jeg kjører rette strekninger i jevn fart, f.eks motorvei. Han er også ofte roligere på vei hjem fra tur/treninger.

  • 1 month later...
Skrevet

nå har vi prøvd å ta henne i eget bur men hun kakler fortsatt. Har prøvd å ta teppe over buret men hun kakler fortsatt. Har prøvd å si nei men kakling fortsatt. Har prøvd å sette på høy musikk men det har heller ikke funka. Vet bare ikke hva vi skal gjøre mere nå?

Skrevet

Kean er sånn. Helt siden han kom til gubben har han holdt konsert i bilen. Uansett om han er i bur eller ikke, med teppe over eller ikke, får kjeft eller blir ignorert, det er musikk på eller det er stille. Vi har valgt å bare la være å prøve å gjøre noe mer med det. Han blir ikke bedre og vi blir bare mer irritert/stresset. Han blir roligere etter en 30-40 minutter på lengre kjøreturer, men så fort vi må stoppe f.eks. i kryss begynner han igjen. Du har min sympati. Har dessverre ikke noen gode råd å komme med utover de du allerede har fått. Kjenner noen som hadde god effekt av DAP-spray i bilen, men vi har ikke prøvd det.

Skrevet

Har dere kjørt skikkelig lang tur med hunden? Blir den stille etterhvert da? Bråker den om bilen står stille eller bare når dere kjører? Har du forsøkt å gi bilsyketablett?(kanskje hunden blir litt dårlig og dermed missfornøyd = kakling) Har dere prøvd å gå en god lang tur før dere skal kjøre bil så hunden er skikkelig sliten?(kanskje den legger seg ned å sover).

Forøvrig så må dere huske på å ikke prøve for mye forskjellig, da kan dere ende opp med å bare forvirre hunden enda mer.

Først og fremst ville jeg forsøkt en bilsyketablett, bare for å ha sjekket det. Utover det så ville jeg gjort det som funker. Funker det å kjøre langt (at hun blir stille etterhvert) så ville jeg tatt noen slike turer bare for å bryte mønsteret. Funker det å gå tur først slik at hun er trøtt så ville jeg gjort det noen ganger også forsøkt uten igjen etter at dere har hatt noen stille turer. Evt så hadde jeg satt den i setet enten i baksetet eller i passasjersetet slik at jeg hadde fått til å korrigere lyden (om det funker).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...