Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bonfire_4jul13a_zpsd0cbc2c7.jpg

Bonfire_20apr14b_zps97fd5c91.jpg

Jeg ser meg nødt til å finne et nytt hjem til Bonfire. Han og min andre hannhund, Freke, har hatt en konflikt gående i ca 1 år nå og den vil ikke avta overhodet. Heller eskalere. Bortsett fra problemet de to hannene i mellom er Bonfire på ingen måte en problemhund.

Han er en sosial hund som aldri har møtt noen fremmede i hele sitt liv. Han er trygg på alle folk og miljøsterk. Ikke noe problem å håndtere og selv i sine mest agressive utfall mot Freke har han aldri hatt noe i nærheten av en overslagshandling eller utvist noen form for agressivitet mot meg eller andre mennesker. Han har heller ikke utvist noe mat- eller resursforsvar eller lignende mot mennesker eller valper. Går alltid bra sammen med tisper og valper, så ikke noe problem om han kommer til et hjem med andre hunder. Men en hannhund ville nok vært litt risikabelt.

Bonfire er lett å motivere med godbiter, men jeg har ikke trent så mye med ham. Ting går inn litt tregt til tider, men han forsøker i det minste. Han er litt vimsete på tur og har ikke det største fokuset når han skal jobbe. Men det glimter til innimellom. Jeg tror han vil bli en ypperlig turkamerat for noen som ønsker seg dette.

Bonfire er ensidig kryptorchid og har slik sett en medisinsk grunn til å bli kastrert om ny eier skulle ønske dette. Med tanke på hvor trygg han er på segselv og omgivelsene vil jeg si han er en god kandidat med lav sjanse for at det ska slå uheldig ut.

Pr idag er han kun registrert i den nederlandske kennelklubben, om ny eier ønsker det kan han omregistreres til NKK mot at ny eier betaler omkostningene.

Prisen ellers er ikke så viktig, jeg vil først og fremst finne et hjem som passer en ung, sprek og fin hund som bare ikke liker min andre hannhund.

Skrevet

Det gjør jeg også. For han er en veldig alright hund. Liker bikkja veldig godt jeg. Men av hensyn til både ham, Freke og de andre så kan jeg ikke ha denne konflikten gående lenger. Det øker jo stresset for alle hundene.

  • Like 1
Skrevet

Aldri møtt fremmede men snill med alle folk? :P

Sukk han er nydelig :wub:

Ja litt teit skrevet. Men han oppfører seg som alle folk er folk han kjenner fra før av :)

Da burde man jo være grei ;)

  • Like 1
Skrevet

Ja litt teit skrevet. Men han oppfører seg som alle folk er folk han kjenner fra før av :)

Da burde man jo være grei ;)

Jeg skjønte den jeg, jeg har en sånn en i hus jeg og :lol:

Hvordan er han med andre hanner enn Freke? Er den konflikten bare mellom de, eller har han et generelt problem med hanner?

Håper du finner et nytt hjem til ham, det var en pen gutt. Noen ganger skulle jeg ønske at kroppen min var såpass samarbeidsvillig at jeg kunne hatt en polarhund igjen :)

Skrevet

Jeg skjønte den jeg, jeg har en sånn en i hus jeg og :lol: 

 

Hvordan er han med andre hanner enn Freke? Er den konflikten bare mellom de, eller har han et generelt problem med hanner? 

 

Håper du finner et nytt hjem til ham, det var en pen gutt. Noen ganger skulle jeg ønske at kroppen min var såpass samarbeidsvillig at jeg kunne hatt en polarhund igjen :) 

Går alltid bra sammen med tisper og valper, så ikke noe problem om han kommer til et hjem med andre hunder. Men en hannhund ville nok vært litt risikabelt.

Virker som om han kan være litt slik med flere hanner :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Han er langt ifra like ille mot andre hanner, men jeg tar ingen sjanser på at han skal utvikle et generelt problem i møte en annen hann ved passering, for det er ikke noe problem pr i dag.

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...