Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Nei, sier jeg nesten helt sikkert (er verken vet. eller lege). Men er fare for infeksjon, så rens med sterilt saltvann og pass på at hunden ikke kommer til. Dekk over det med plaster og bandasjetape over f.eks, funket kjempebra på min hund hverfall.

Skrevet

Når min får sår så klipper/barberer jeg vekk håret rundt for å se hvordan det egentlig ser ut, kan være mindre eller større enn det ser ut til med pels:) da ser man som oftest lett om det må sys eller ikke:)

Skrevet

Ville bare latt det være helt i fred. :) Har hatt en milliard sånne sår på whippeten her, nesten da :P

Samme her :P

Skrevet

Du kan jo vaske med litt klorhexidin - og så la det være åpent. Ikke dekk det til - slike sår tørker opp og gror mye fortere om de får luft.

Guest Yellow
Skrevet

Du kan jo vaske med litt klorhexidin - og så la det være åpent. Ikke dekk det til - slike sår tørker opp og gror mye fortere om de får luft.

Supert om man har hund som lar slikt være i fred, min gjør hvertfall nemlig ikke det. :P

Skrevet

Takk for alle svar! Da lar vi det bare være mens vi renser litt på det. Merker jeg er ikke vant til en hund som får så mye skrammer og sår :P

  • Like 1
Skrevet

Husk at sterke rensemidler (klorhexedin, osv) forlenger groperioden. Så med mindre det ser betent ut, så er det best å la huden ordne opp selv. Væsking, f.eks gul lymfevæske, er normalt ved sårtilheling. :)

Guest Yellow
Skrevet

Da setter man på krage da, vet du :)

Synes ikke akkurat det er noen bedre løsning, men det får være opp til hver enkelt.

Guest Yellow
Skrevet

Hvorfor ikke? Såret gror jo mye raskere med luft.

Min erfaring er at sånne sår gror rimelig raskt uansett, og at krage ikke akkurat er komfortabelt å ha på.

Men som sagt - opp til hver enkelt.

Skrevet

Jeg har ei som elsker å ha på krage (ja, hu er helt snål), og en som hater det. Beste løsning ser man an på individet :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...