Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Nei, sier jeg nesten helt sikkert (er verken vet. eller lege). Men er fare for infeksjon, så rens med sterilt saltvann og pass på at hunden ikke kommer til. Dekk over det med plaster og bandasjetape over f.eks, funket kjempebra på min hund hverfall.

Skrevet

Når min får sår så klipper/barberer jeg vekk håret rundt for å se hvordan det egentlig ser ut, kan være mindre eller større enn det ser ut til med pels:) da ser man som oftest lett om det må sys eller ikke:)

Skrevet

Ville bare latt det være helt i fred. :) Har hatt en milliard sånne sår på whippeten her, nesten da :P

Samme her :P

Skrevet

Du kan jo vaske med litt klorhexidin - og så la det være åpent. Ikke dekk det til - slike sår tørker opp og gror mye fortere om de får luft.

Guest Yellow
Skrevet

Du kan jo vaske med litt klorhexidin - og så la det være åpent. Ikke dekk det til - slike sår tørker opp og gror mye fortere om de får luft.

Supert om man har hund som lar slikt være i fred, min gjør hvertfall nemlig ikke det. :P

Skrevet

Takk for alle svar! Da lar vi det bare være mens vi renser litt på det. Merker jeg er ikke vant til en hund som får så mye skrammer og sår :P

  • Like 1
Skrevet

Husk at sterke rensemidler (klorhexedin, osv) forlenger groperioden. Så med mindre det ser betent ut, så er det best å la huden ordne opp selv. Væsking, f.eks gul lymfevæske, er normalt ved sårtilheling. :)

Guest Yellow
Skrevet

Da setter man på krage da, vet du :)

Synes ikke akkurat det er noen bedre løsning, men det får være opp til hver enkelt.

Guest Yellow
Skrevet

Hvorfor ikke? Såret gror jo mye raskere med luft.

Min erfaring er at sånne sår gror rimelig raskt uansett, og at krage ikke akkurat er komfortabelt å ha på.

Men som sagt - opp til hver enkelt.

Skrevet

Jeg har ei som elsker å ha på krage (ja, hu er helt snål), og en som hater det. Beste løsning ser man an på individet :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...