Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har kjøpt kajakk for ikke lenge siden, og har tenkt til å ta med hunden. Men da trenger vi begge flytevest, og har ikke fått kjøpt til Bunyip enda. Så jeg lurer på, er det en flytevest til hund noen her kan anbefale?

Skrevet

Har denne til Varga, brukes til bading og er inne i sin tredje sessong nå. Billig og sitter ganske godt på hunden/hindrer ikke bevegelse. Hadde også en fra Richo (tror jeg det var), den var nok mer solid i stoffet osv (og det burde den jo være også til rett under 1000lappen eller noe rundt der), men den likte jeg ikke like godt. For tung og massiv på hunden. Grei nok som redningsvest i båt hvor hunden skal ligge stille og den kanskje må brukes til og løfte hunden opp fra vannet, ikke ellers.

Ellers så synes jeg rukka sin ser god ut, men har ikke sett den på hund.

Skrevet

Vi har fra paws aboard til min og den fungerer helt fint. Men obs, ville kjøpt med web-bunn under magen, hvis du er nødt til å løfte hunden opp og ned er det mye mer behagelig for hunden med ordentlig støtte under magen. Hadde baltic-vest på min som valp, da var han liten og lett, men etter at han ble noen kilo er det helt uaktuelt å løfte han i noe annet enn en vest som har dekket magen. Har du hannhund så pass på at den ikke dekker tissen, det kan bli kliss :P

Skrevet

Vi har fra paws aboard til min og den fungerer helt fint. Men obs, ville kjøpt med web-bunn under magen, hvis du er nødt til å løfte hunden opp og ned er det mye mer behagelig for hunden med ordentlig støtte under magen. Hadde baltic-vest på min som valp, da var han liten og lett, men etter at han ble noen kilo er det helt uaktuelt å løfte han i noe annet enn en vest som har dekket magen. Har du hannhund så pass på at den ikke dekker tissen, det kan bli kliss :P

Hvor kjøpte du den? Oppdaget i går kveld at vi bør kjøpe ny gitt, noen har lagt på seg litt siden i fjor :P

Skrevet

Hvor kjøpte du den? Oppdaget i går kveld at vi bør kjøpe ny gitt, noen har lagt på seg litt siden i fjor :P

Tropehagen er vår fra :) Funker fint til vår bruk som er stort sett båt og lite svømming :)

Skrevet

Tropehagen er vår fra :) Funker fint til vår bruk som er stort sett båt og lite svømming :)

Samme bruk som hos oss det :) her kan det kunn vasses, han var dødelig fornærmet i fjor når jeg dro han med ut på "dypt" vann :lol:

Skrevet

Beklager at det tok så lang tid å svare, men takk for alle svar. Og tror jeg går for den fra Hooks, siden flere har sagt den passer fint til kelpier :)

Takker for tilbudet fra Ingvild, ok om jeg sender deg en pm?

Skrevet

Jeg har også den fra hooks i str 35 til min kelpie :-)

har ezydog sin til prikkedyret, den er stiv og varm å ha på, stroppene under er ustabile og sklir hit og diy...

Skrevet

Beklager at det tok så lang tid å svare, men takk for alle svar. Og tror jeg går for den fra Hooks, siden flere har sagt den passer fint til kelpier :)

Takker for tilbudet fra Ingvild, ok om jeg sender deg en pm?

Jada, send i vei :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...