Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er i London denne uka og kunne gjerne tenkt meg å finne en dyrebutikk eller noe i den dur som selger utstyr til hund eller katt og helst begge deler. Er det noen som har forslag og/eller erfaringer?:-)

Skrevet

Det er kjempedårlig utvalg av dyrebutikker i London dessverre. De få butikkene rundtomkring har dessuten labert utvalg. Er faktisk mye bedre i Norge. Google Pets at Home for å finne nærmeste deg. Eller så har du kanskje en liten avdeling på Harrods, vet de la ned dyreavdelingen ifjor men kan jo hende de fortsatt har litt dyrt utstyr.

Skrevet

Det er kjempedårlig utvalg av dyrebutikker i London dessverre. De få butikkene rundtomkring har dessuten labert utvalg. Er faktisk mye bedre i Norge. Google Pets at Home for å finne nærmeste deg. Eller så har du kanskje en liten avdeling på Harrods, vet de la ned dyreavdelingen ifjor men kan jo hende de fortsatt har litt dyrt utstyr.

Ikke som jeg så når jeg var der i våres hvertfall! Jeg tråla gjennom hele Harrods!

Skrevet

Som de andre sier, utrolig dårlig utvalg og lite butikker. Jeg fant en liten dyrebutikk inne på et gartneri sist jeg var der (men det var altså i Croydon) og utvalget var dårligere enn i Norge. Det var ikke så veldig mye billigere enn her hjemme heller.

Skrevet

I Bristol var det en veldig stor pets at home butikk den var veldig bra :) og en liten dyrebutikk :) var en liten i Brighton også men,jeg har aldri sett noen i London. Rart synes jeg også.

Skrevet

Eg som hadde håpt eg kunne finne noko nytt og spennande! Kjedelig.. Bristol vert vel litt langt trur eg?:-) Takk for svar!

Skrevet

Jepp, kan signere de fleste her. Det finnes Pets at Home, Poundland m.fl. som har en del morsomt, men de er utenfor byene. I mindre byer finnes det dyrebutikker som kan ha godt utvalg, det varierer, men det er som oftest mindre butikker som ikke har nettside.

Da ville jeg heller shoppet på Petsathome, Amazon eller Zooplus.co.uk og bestilt til dit dere skal bo elns.

Skrevet

De er veldig kjappe på å sende, så skal du være der et par dager, kan man bestsille over nett! Jeg bestilte reinsdyrhorn når jeg var der! Fikk de dagen etterpå!

Skrevet

Fant en Purple Bone butikk på Westfieldsenteret i går. Ser kva de meinar med pris i alle fall! Nesten slik at det er billigere i Norge!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...