Gå til innhold
Hundesonen.no

Risikerer utestengelse fra hundeutstillinger (FCI)


Recommended Posts

Skrevet

I Følge Fci er det ikke bare at man risikererutestengelse, man skal bli utestengt. Dette gjelder også omman etterlater hunden i bilen ved ekstrem kulde.

Skrivefeil Fci ble sendt uti April i år, og det er litt rart at NKK enda ikke har gått ut med info rundt dette.

Guest Jonna
Skrevet

I Følge Fci er det ikke bare at man risikererutestengelse, man skal bli utestengt. Dette gjelder også omman etterlater hunden i bilen ved ekstrem kulde.

Skrivefeil Fci ble sendt uti April i år, og det er litt rart at NKK enda ikke har gått ut med info rundt dette.

Info om hva?

Det sto bla skilter om akkurat dette med utestengelse flere steder på NKK Drammen.

Skrevet

Kjempefint at dette blir tatt mere fatt i - det burde være unødvendig for arrangører å mase om dette heeeele dagen!

MEN, når så det er sagt - på SKK i Avesta forrige helgen ble faktisk min egen bil ropt opp. Med klar beskjed om at hundene ikke hadde det noe bra, og at de måtte tas hånd om. Klokken var halv 10 på formiddagen, bilen sto halvveis i skyggen og jeg var rimelig sikker på at det var noe overdrevet. Likevel speedet jeg selvsagt ut til bilen, åpnet dørene og det var faktisk KALDT der inne - 19 grader (to termometere), beardiser sovende på rygg og absolutt en langt, langt bedre temperatur enn i burene inne i teltene på utstillingsområdet...

Men, men - jeg snakket med vaktene der og fortalte dem at det er kjempefint at de passer på, men å kikke inn i bilen og faktisk SE på hundene om de ser ut til å være plaget, eventuelt stikke inn en arm (store åpne vinduer og hundene var i bur) for så å kunne kjenne at det er kanskje 5-6 grader kjøligere i bilen enn utenfor kanskje hadde vært en idè. I alle fall så tidlig på formiddagen/morgenen. Men man kan jo ikke bli irritert på sånt, da det sikkert redder livet på en gjeng av hunder i løpet av dagen!

Så det er flott at de sjekker, og ennå bedre hvis de nå får mulighet til å straffe sånne som er helt sprø og lar hundene sitte og lide. Men man må være sikker på hvordan de faktisk har det først, da. Mine bostons hadde nok stortrivdes i bilen i + 30/35 grader mens beardisene hadde da vært halvveis kokt..

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Info om hva?

Det sto bla skilter om akkurat dette med utestengelse flere steder på NKK Drammen.

Ok

Det har ikke jeg fått med meg at det gjorde. Men bra om det stod skilter om det.

Jeg etterlyser dog et skriv fra NKK om dette, på sine hjemmesider f.eks. For så trist det enn er, tror jeg at trussel om utestengelse fra utstilling er mer preventivt enn "bare" en anmeldelse.

Susanne: Selv har jeg nummeret mitt i vinduet med melding om at folk ringer meg om de tror hundene mine lider i bilen. Så at spca (tror det er hva de heter) har klistremerker hvor man kan skrive nr om folk er bekymret for hundene. Så kan folk ringe om de er bekymret. Noen bekymrer seg jo bare de ser en hund i bil. ?.

Jeg har kjølematte, kjøleelementer, vifte og solreflektor. Det gjør at hundene har en temperatur jeg misunner dem når jeg setter meg inn i bilen. De har det kjølig og deilig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...