Gå til innhold
Hundesonen.no

Manapass i slutten av juli


pippin
 Share

Recommended Posts

Hei folkens! Det har seg sånn at jeg i slutten av juli skal til sverige på langhelg der. Jeg kunne derfor trengt hundepass fra onsdagkveld 23/7 til mandag 27/7. Eventuelt til seeeeint på søndagskvelden.

Mana er nå blitt 3 år, har respekt for hunder som sier ifra. Kan være litt vilter i starten (andre hunder er jo morsomme må skjønne, og de vil sikkert leke hele tiden de også! :D ) men roer seg ganske fort. Hun får med seg mat for helgen. Hun er en morsom skrue og er veldig sosial. Og er en ordentlig sofagris haha. Hun tåler også fint å stå ute i kjetting om det er muligheter for det. Da ligger hun ofte og slapper av en stund, og bjeffer ett bjeff når hun vil inn :P Hun krever ikke så mye av seg og er da sånn passe lydig haha.

Hvis noen interesserte har spørsmål er det bare å spørre dem her :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Hm... ny telttur kanskje? :) Jeg jobber fullt da og samboer er bortreist, så det er ikke like optimalt som i fjor da vi kunne dra på tur.

Men jeg kan fortelle i tråden at det bare er trivelig å ha Mana på besøk.

Åh det hadde vært perfekt det ja hehe! Hun var rimelig fornøyd etter den forrige turen! ;) Synd det ikke passer hehe! :)

Hun kan godt være hos oss (på Oppsal), hvis hun takler den 8 mnd gamle hannhunden vår :)

Hva slags rase er det? Mana takler jo det meste hun hehe! Er heller ofte omvent da hun er ivrig, men roer seg relativt fort etter en liten stund med nye hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva slags rase er det? Mana takler jo det meste hun hehe! Er heller ofte omvent da hun er ivrig, men roer seg relativt fort etter en liten stund med nye hunder.

Kleiner münsterlander. Han pleier ikke å være den første til å gi seg med leking, men han er trivelig ellers altså, aldri vært aggresiv eller noe sånn. Kan sikkert møtes en gang hvis du vil se om de går sammen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kleiner münsterlander. Han pleier ikke å være den første til å gi seg med leking, men han er trivelig ellers altså, aldri vært aggresiv eller noe sånn. Kan sikkert møtes en gang hvis du vil se om de går sammen :)

Det ser ut til at Mana blir boende hos oppdretter mens vi er borte, så da har det ordnet seg! :) Men ellers takk for tilbudet! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...