Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger mitt store bilbur pga. det ikke passer i bilen vi nå bruker. Det er ingen skader på det og er i god stand.

Det er blitt brukt til en liten schäfertispe og en liten BC-blanding, og de har god plass i buret.

Buret passer i Ford Mondeo stasjonsvogn og Volvo V50(trooor jeg det var) blant annet. Der skrår inn på sidene, bak og framme.

Ta gjerne kontakt om du er interessert i å prøve buret i bilen/på hundene før kjøp.

Pris 3000, kan evt diskuteres ved hurtig avgjørelse.

Målene på buret:
Bredde nede: 111cm
Bredde oppe: 88cm
Høyde: 69cm
Dybde nede: 101cm
Dybde oppe 58,5cm

59_1493373856.jpg

59_67289984.jpg

Skrevet

Det er altså todelt? Jeg mistenker det største rommet er alt for lite til en ridgeback?

Ja, det er todelt. Nemi har veldig god plass i den største delen. Det var opprinnelig laget til to rottwilere, så det er ganske romslig. Kan måle den store delen om du har lyst?

Skrevet

Holder til i Stavanger :)

Den største delen er ca 60cm bred, kanskje etpar cm ekstra. Finner ikke målebånd, da det jeg er midt i flyttinga :)

Men har noe som skal være ca 50 cm, og det var like bredt som den lille delen. Så da er det 61 cm igjen ift. bredden nede. Med mindre det er en gigantisk ridgeback, så tror jeg kanskje det kan passe.

Nei, skal ikke til Bjerke, og jeg har uansett ikke stor nok bil til å kjøre det noen sted, hehe. Fikk stefaren min til å kjøre det hit på pick upen sin, hehe

Skrevet

Det er altså todelt? Jeg mistenker det største rommet er alt for lite til en ridgeback?

Det passer nok en ridgeback med 60 cm bredde og 100 i dybde :-)

Skrevet

Fillern å. Tror det hadde passet bra til oss, men skal ikke til Stavanger med det første. :P

Det passer nok en ridgeback med 60 cm bredde og 100 i dybde :-)

Det er ikke så veldig mye større enn buret vi har nå, som er i knappeste laget. Men litt.

Edit:

Skeptisk til høyden også. Det vi har nå er 72,5 høyt og der sitter han med bøyd hode. Ble for mange usikre momenter her. Vi får greie oss med de vi har en stund til tenker jeg.

Skrevet

Nå skal de ikke kunne sitte oppreist da de helst skal ligge i det for størst sikkerhet under kjøring.

Simira: synes du skulle tatt en stavangertur, hehe :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Skrevet

Nå skal de ikke kunne sitte oppreist da de helst skal ligge i det for størst sikkerhet under kjøring.

Simira: synes du skulle tatt en stavangertur, hehe :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Han ligger stort sett, men greit at han kan sette seg opp litt og røre på seg også. ;) Vi kjører en del langt. J

Jeg var i Stavanger i fjor sommer, det blir nok en stund til neste gang. Men om kompisen min der skal oppover så hører jeg om du har det enda da isåfall.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...