Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi skal på gjeterhundkurs i varmeste juli, noe som ofte kan bli veldig grådig varmt for hunden da det er lange dager med godt arbeid. Vi ønsker i den sammenheng gjerne å prøve et kjøledekken for å se om hunden har noe effekt av det i de typer situasjoner og om det er noe vi burde invistere i til fremtidig bruk.

Andre tiltak som skygge, vann og spyling av buk, hode osv vil selvsagt bli gjort under pausene. Hundene ligger på forskjellige steder rundt om på jordet etterhvert som øktene går, alt etter hva som skal jobbes med og hvilke hunder som gjør hva, dette gjør bur osv veldig vanskelig.

Hunden er av rasen boder collie, litt stor hannhund på 55-60cm i rygglengde. Vi bor i Stokke, Vestfold, men skal kjøre Horten-Moss-Askim med mulighet for avstikkere.

Hør gjerne fra deg om du har et dekken i strl 50 og oppover du kunne tenke deg å låne bort i denne perioden! :)

(Lurer på om denne skulle ligget i 'Hjelp et forummedlem', men fant ikke underforumet på telefonen)

Skrevet

Synd det er akkurat den uken, skal selv bort den helgen og trenger kjøledekkenet, men har en i str 55 hvis du vil prøve før;) (bor like ved Moss, ofte i Askim)

Skrevet

Synd det er akkurat den uken, skal selv bort den helgen og trenger kjøledekkenet, men har en i str 55 hvis du vil prøve før;) (bor like ved Moss, ofte i Askim)

Takk for tilbudet, men vi skal dessverre ikke over den veien før kurset :(
  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Jeg kjøpte kjøledekken str 55 på Hooks til 279,- Greit alternativ om du ikke finner noe å låne :)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...