Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kan svare på hvordan dette fungerer i kommunal barnehage? Kontakten min går ut i juli, men jeg er trekt feriepenger. Er bare en vikariat jeg har hatt. Utbetalt null denne måneden. Får jeg da disse pengene neste måned? Skal jo ikke trekkes for en ferie jeg ikke har. ..

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

Skrevet

Årets feriepenger kommer fra fjorårets jobb, om du hadde noen da. Litt forskjellig praksis på vikariater, enten kan du be om å få pengene utbetalt etter avsluttet kontrakt, eller du får dem til neste år.

Skrevet

Noen som kan svare på hvordan dette fungerer i kommunal barnehage? Kontakten min går ut i juli, men jeg er trekt feriepenger. Er bare en vikariat jeg har hatt. Utbetalt null denne måneden. Får jeg da disse pengene neste måned? Skal jo ikke trekkes for en ferie jeg ikke har. ..

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

om det er penger som er trekt i år får du de neste år. om det er penger som ble trekt i 2013 får du de denne mnd.
Skrevet

Jeg fikk heller ikke penger i går. Det var vist fordi de trakk hele lønningen som feriepenger, som jeg da skal ha utbetalt i ferie (i september). Grusomt irriterende at de ikke gir beskjed om det på forhånd. (Jobber i kommune)

Skrevet

Samme har skjedd med meg ett år...syyykt kjipt, og ble et himla styr da sjefen nekta å betale meg.... Håper du får orden på det.... Den vanlige lønna di må du jo få dersom du ikke skal ha ferie, og når du slutter kan du jo få ut neste års feriepenger om du vil, med da må du vel skatte av det... Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Ja, det skjønner jeg. Men hva med lønningen? Den er også trekt - pga ferie.

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

kontakt lønn, du har rett på penger siden du faktisk jobber, er bare om du har ferie du ikke skal ha penger...

samme holdt på å skje med meg (jobber i fylket), men siden jeg da hadde fått minuslønn denne måneden fanget heldigvis lønnskontoret det opp..

det vil bli trekt penger av denne lønnen også som du får utbetalt til neste år som feriepenger

Skrevet

Skal du ikke ha ferie skal du ha lønn, men jeg tipper de som kjører lønninger hos dere har trekt i lønna hos alle, for de aller fleste skal jo ha ferie. Ta kontakt med lønn/personal, så får du nok lønna di :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...