Gå til innhold
Hundesonen.no

Fæl pels og dårlige poter - burde kostholdet endres?


Petra
 Share

Recommended Posts

Jeg har tre hunder med relativt lik pelstype. To av hundene har helt fin pels, mens pelsen til den tredje er skikkelig ekkel... Vet ikke helt hvordan jeg skal beskrive det, men litt klissete, kanskje? Den floker sinnsykt lett, og absolutt alt henger seg fast i den. Dette er helt motsatt av de andre, som omtrent ikke trenger pelsstell i forhold. Samtidig er pelsen ganske glansløs, så selv om den føles litt klissete er den ikke feit heller.

Og nei, pelsen er ikke bare skitten :P Den er nokså lik selv etter vask.

Potene til denne hunden er også ganske dårlige, tredeputene slites fort ned, så han blir fort sårbeint.

Er dette noe som kan bli bedre ved å legge om foringen, eller er han bare slik?

Alle hundene går på Vom&Hundemat nr 33, men uten noe ekstra i. Når jeg tenker meg om, er det lenge siden jeg husket på å tilsette fiskeolje også, og det skal man vel gjøre med det foret. Men pels og poter var ikke noe bedre da han fikk ekstra olje.

Han får dårlig mage av mye annet fôr, så jeg er ikke så lysten på å bytte merke. Er det noe jeg kan gi i tillegg til V&H'en som kan bedre pels og poter?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Labbisen her fikk dårlige poter av fór som ikke var optimale for henne, så hun fikk fiskeolje 3-4 ganger i uken. Om vinteren ble hun smurt med streptolin spenefett (kjøpt på FK) ved behov.

Prøvde V&H nr 25 på en annen hund, men synes det luktet fælt ift nr 33.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...