Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord og Tønsberg hundeklubb - Dobbel


Sasha&Kiara
 Share

Recommended Posts

Ingen som har vært der i helgen?

Akkurat komt meg hjem etter en helt strålende helg. :D

Lørdag

Cajsa, BIR valp, uplassert i gruppen.

Santos BIM

Også gullet mitt Sasha, som ikke er stillt på overkant av 1år, går hen å blir BIR med cert. :D Og ikke nok med det, hun blir BIG3. :bananas: :bananas: Himmel for en lykke. :D

Valpekjøper med sin 2åring, tok også sitt første cert. :D Så det var virkelig dagen hvor vi tok med oss alt. Hehe. :D

Søndag

Cajsa BIR valp, heller ingen gruppe plassering.

Sasha fikk denne dagen blått :icon_confused: Hun har visst for trang bak.

Idag var det Santos sin tur og bli BIR. :frantics: Og han tok den ENDA litt lenger og ble BIG2 :bananas::frantics:

For en helt super helg. :D Har kost oss ihjel. :D

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så masse med fantastiske reslutater !!! :):D

Vi var der på søndagen!

Jatzy Exellent med CK ! :blissysmile:

Kritikk:

Feminin medium size and prop. Good bone. Correct head.
Could be more paralell in rear when standing and moving.
Good coat, heavy/hard(?) on the move.

10269064_10152409904330091_4191333706510

Yoshi BIR og BIG 3 valp!! :hyper::hyper:

Kritikk:

Correct type. Good Size and proptions. Exellent head and outline for the breed. Still a bit soft all over. Very elegant. Nice temp. Very promising.

10419476_10152409898445091_8498933837530

Begge for for dommer Barak Lifac, Yochai.

Står mer om det i tråden til hundene, det er link i signaturen forresten :sleep: .

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stilte to fra eget oppdrett, klassevinner og ck på lørdag og 2.btk med res cert søndag, samt cert og BIM på Hannhunden søndag :)

Jeg jobbet der oppe også, rigget ringene fredagen og jobbet i premieboden lørdagen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

wither small oudnd? :P

and rear angulation

Rear har jeg skjønt, det var den der wither small - saken. Det står Topline needs a wither small - et eller annet.

Det gjelder toplinja. Hun er 8 mnd og pr tiden høyere bak enn foran.

Skriveren forsvant før jeg fikk spurt henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10390304_10152406656506391_1667982509845

Den Collien var helt rå! Ikke ofte en ser slike bevegelser :) Hadde lett fortjent å bli BIS :)

Ani ble BIR på lørdag, men ikke lett i gruppa når engelskmann syntes dvergpinscherene hadde for dårlig hackney :P

På søndag gitt det dritt ;)

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Jepp det skal dere være. :D

Vi som var der var strålende fornøyd vi også. :)

Masse god mat i kiosken også, som var kjempepluss når man satt der fra 8 til 17. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...