Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord og Tønsberg hundeklubb - Dobbel


Sasha&Kiara
 Share

Recommended Posts

Ingen som har vært der i helgen?

Akkurat komt meg hjem etter en helt strålende helg. :D

Lørdag

Cajsa, BIR valp, uplassert i gruppen.

Santos BIM

Også gullet mitt Sasha, som ikke er stillt på overkant av 1år, går hen å blir BIR med cert. :D Og ikke nok med det, hun blir BIG3. :bananas: :bananas: Himmel for en lykke. :D

Valpekjøper med sin 2åring, tok også sitt første cert. :D Så det var virkelig dagen hvor vi tok med oss alt. Hehe. :D

Søndag

Cajsa BIR valp, heller ingen gruppe plassering.

Sasha fikk denne dagen blått :icon_confused: Hun har visst for trang bak.

Idag var det Santos sin tur og bli BIR. :frantics: Og han tok den ENDA litt lenger og ble BIG2 :bananas::frantics:

For en helt super helg. :D Har kost oss ihjel. :D

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så masse med fantastiske reslutater !!! :):D

Vi var der på søndagen!

Jatzy Exellent med CK ! :blissysmile:

Kritikk:

Feminin medium size and prop. Good bone. Correct head.
Could be more paralell in rear when standing and moving.
Good coat, heavy/hard(?) on the move.

10269064_10152409904330091_4191333706510

Yoshi BIR og BIG 3 valp!! :hyper::hyper:

Kritikk:

Correct type. Good Size and proptions. Exellent head and outline for the breed. Still a bit soft all over. Very elegant. Nice temp. Very promising.

10419476_10152409898445091_8498933837530

Begge for for dommer Barak Lifac, Yochai.

Står mer om det i tråden til hundene, det er link i signaturen forresten :sleep: .

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stilte to fra eget oppdrett, klassevinner og ck på lørdag og 2.btk med res cert søndag, samt cert og BIM på Hannhunden søndag :)

Jeg jobbet der oppe også, rigget ringene fredagen og jobbet i premieboden lørdagen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

wither small oudnd? :P

and rear angulation

Rear har jeg skjønt, det var den der wither small - saken. Det står Topline needs a wither small - et eller annet.

Det gjelder toplinja. Hun er 8 mnd og pr tiden høyere bak enn foran.

Skriveren forsvant før jeg fikk spurt henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10390304_10152406656506391_1667982509845

Den Collien var helt rå! Ikke ofte en ser slike bevegelser :) Hadde lett fortjent å bli BIS :)

Ani ble BIR på lørdag, men ikke lett i gruppa når engelskmann syntes dvergpinscherene hadde for dårlig hackney :P

På søndag gitt det dritt ;)

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Jepp det skal dere være. :D

Vi som var der var strålende fornøyd vi også. :)

Masse god mat i kiosken også, som var kjempepluss når man satt der fra 8 til 17. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...