Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ville skrive litt om Buddy valpen min så her kommer litt om han :puppeh:

Buddy er 10 uker gammel, han har vært hos oss i omtrent en uke til onsdag.Så han er ett nytt familiemedlem :ahappy: Buddy er blanding mellom Dvergpinscher og Jack Russell Terrier :drool: Vi fikk Buddy i følge av at noen i klassen min solgte valper, og vi hadde vært på utkikk etter en valp en stund.Vi smelta helt for denne vakringen. Vi fikk vite om at dem hadde valper på tirsdags ettermiddag, så det ble en brå vending av at han kom til oss med en gang på onsdag! Det var jo bare å løpe til butikken å kjøpe alt som trengtes.

Den første dagen så var han utrolig rolig, han sov på fanget vårt og i dyna om natten.Han sov i dyna de tre første nettene, før han fikk prøve ut sin egen seng, nedenfor vår seng! Der sover han som regel enda bedre enn når han sov med oss. så det var suksess :D

Nå har han blitt vandt til alt, hvor vannet og maten er, hvor senga står, hvor lekene og godbitene ligger og han har blitt vandt til bånd, da han aldri hadde brukt det før når vi fikk han! Sitt har han også lært, og det har han blitt utrolig flink på :innocent:

Han er en rolig type, utrolig kosete og elsker å sove om dagen i soffan der vi sitter.Han er i vanlig valpealder og elsker å bite på vær eneste ting han finner :no: Så her rydda vi unna alt,haha. Men han har skjønt at "nei" det er nei :icon_confused: .

Han gråter når vi går til ett annet rom, selvom han er med noen andre.Han elsker å hilse på alle han møter, og gir dem gjerne ett stort vått kyss rett på munnen :icon_redface::poke:

post-13307-0-43616800-1402254052_thumb.j

post-13307-0-78880700-1402254337_thumb.j

post-13307-0-28254400-1402254346_thumb.j

post-13307-0-20484500-1402254358_thumb.j

post-13307-0-84050500-1402254377_thumb.j

  • Like 4
Skrevet

Så søt han er! :) Vi har en nabo med samme blandingsvalp, kjempesøt :)

Takk :D Åh så gøy :) Mulighet til å sende meg bilde av kroppen hans? har så lyst til å få se en pekepinn på hvordan han blir i kroppen og slikt :D

Skrevet

Takk :D Åh så gøy :) Mulighet til å sende meg bilde av kroppen hans? har så lyst til å få se en pekepinn på hvordan han blir i kroppen og slikt :D

Her er hun til høyre. Men hun er bare 4 mnd enda :)

post-6474-0-85035800-1402263371_thumb.jp

Skrevet

Aw så vakker! Godt å se at hun har fått litt str da. Han her er så liten,haha

Hun var 0.9 kg når hun kom, og er vel rundt 2 nå. Men siden du har en blanding er det jo umulig å si akkurat hvor stor han vil bli :)

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...