Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden og meg


Maya&Hunden
 Share

Recommended Posts

Hei!

Meg

27 år, veterinærstudent på siste året, foreløpig bosatt i Budapest, med tilholdsted Flesberg (3mil fra Kongsberg) i Norge.

Dagene går med på å lese til eksamener, og tilbringe tid med samboer og hund. Prøver å gå i parken så ofte vi kan.

Jeg og min samboer har for oss, verdens nydeligste spesielle hund, med navnet... Hunden!

Hunden

kom til oss i november for 3,5 år siden, som en omplasseringshund. Vi skulle være fosterforeldre inntil hun fikk nytt hjem.... jeppda, nytt hjem fikk ho jo iallefall :)

Hunden er en hvit ungarsk puli, på ca 4,5-5 år.

Hunden en er meget sær sjel, ho veit hva ho vil, men desto viktigere, hva ho IKKE vil..

Noe av det som havner på IKKE lista..

Gå ut i regn (full stopp, stive ben. bæres)

Bade (hyl og skrik hos groomeren, evt. verdens mest sørgmodige blikk hjemme i badekaret)

Vanndammer (store omveier)

Frukt og grønnsaker (fysj og fysj.. potetgull og is derimot...)

en liten innrømmelse her på slutten, joina mest for å kunne følge Nico (pulivalpen fra Häxeboet) ;)

hilsen

Maya&Hunden

post-13328-0-76100300-1401919852_thumb.j

post-13328-0-32437600-1401919862_thumb.j

post-13328-0-36747300-1401919876_thumb.j

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har jo småbruk på Kongsberg! Vi må jo møtes! :D

Kanskje jeg får sambo til å godta at det blir hvit Puli neste gang og ikke Komondor også..

Ja, vis han det første bildet i tråden her, da går han heeelt sikkert med på hvit puli :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hahaha vi vil også ha en komondor!! De er jo helt nydelige! (må bare allergitestes om samboer tåler de) også må vi uansett vente til vi får bosatt oss på litt mer enn 45kvm i 4etg før vi går til anskaffelse av en ;)

Hvit hund er alltid en slager det.. hvit hund med "borrelås" pels.. i skauen.. er også rimelig artig... spesielt når dusj/bad er det verste i verden!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hahaha vi vil også ha en komondor! De er jo helt nydelige! (må bare allergitestes om samboer tåler de) også må vi uansett vente til vi får bosatt oss på litt mer enn 45kvm i 4etg før vi går til anskaffelse av en ;)

Hvit hund er alltid en slager det.. hvit hund med "borrelås" pels.. i skauen.. er også rimelig artig... spesielt når dusj/bad er det verste i verden!

Jeg har brukt gemytt som motargument, men etter å ha hilst på de to kosebamsene hos Häxeboet falt det argumentet bort :P

Men de er store!!

Nico tror vann er etsende og får fullstendig angst tilmed når jeg bader guttungen. Det er det eneste hun har vist frykt for hitill :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja de er kjempestore, så føler vi trenger å minst ha hus og hageflekk før vi kan ta på oss en sånn en, men akk så nydelige :D

hahahaha har litt intrykk av at enten elsker pulier vann, eller så HATER de det.. Hunden hater det over alt, noen ganger så må jeg bære ho ut på gresset for å få ho til å gå på do, og når ho er ferdig sprinter ho til døra og skal inn!

men, ho kan jo også finne på å rulle seg i søla, og det er veldig moro.. helt til vi kommer hjem og skal vaskes...

Om vi snakker til ho når vi er i nærheten av badedøra så går ho å legger seg innerst under kjøkkenbordet og later som om vi ikke finnes.

post-13328-0-14289900-1402074326_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pulien her har plutselig kommet over regnskrekken og funnet ut at det er gylden anledning til å klikke enda mer rabis-hund, så den biten av vannskrekken varte ikke lenge.

Amalie ble aldri komfortabel med regn.

Ingen kan se mishandlet og fornærmet ut enn en Puli, og det er godt gjort med den pelsen :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...