Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Var en liten tur til stranden med Tiko, rett før 17.mai :) Her likte han seg veldig godt, og skjell det var veldig godt å spise, og selfølgelig alt annet han kom over.

Selfølgelig glemte jeg å ta av ADAP halsbåndet når jeg skulle ta bilder, arrhh. Men det får bare være! Gullgutten vokser som ugress for tiden, når er det normalt at de er "fult" ut vokst i kroppen? Han er en Gordon Setter, 12 uker.

1-14.jpg

2-15.jpg

DSC_0095.jpg

DSC_0077.jpg

DSC_0069.jpg

DSC_0061.jpg

DSC_0041-1.jpg

DSC_0032-1.jpg

DSC_0023.jpg

Skrevet

Han var veldig fin :) Men du er ikke redd han skal skjære opp tredeputene på potene sine på skarpe skjell og rur på svaberget da? Folk skjærer seg jo i foten på skjell når de går barføtt sånne steder i blant, så hunder er vel ikke helt safe de heller på det underlaget? Knuste skjell er skarpe.

Skrevet

Han var veldig fin :) Men du er ikke redd han skal skjære opp tredeputene på potene sine på skarpe skjell og rur på svaberget da? Folk skjærer seg jo i foten på skjell når de går barføtt sånne steder i blant, så hunder er vel ikke helt safe de heller på det underlaget? Knuste skjell er skarpe.

Det har jeg faktisk ikke tenkt på for å være ærlig! Har gått bra hittil, han klager bare når han trakker på tistler eller sånne stikkeløvetann :ahappy: Men jeg skal være mer forstiktig, for jeg vet selv hvor vondt det er å skjære seg på sånne skjell!

Tusen takk alle sammen!

Skrevet

For en skjønning! Det er noe spesielt med disse gordon setter valpene. Ikke alt for lenge siden familien hadde ei lita valpetispe. Husker en utrolig søt valp og skarpe tenner :P

Skrevet

Så søt! :wub: Og nydelig sted!

Takk! Ja er helt nydelig her ute ! Dette er nesten rett bak huset våres :) Fin idyll!

Tusen takk ToneS! Ja det er noe spesielt med de :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...