Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Var en liten tur til stranden med Tiko, rett før 17.mai :) Her likte han seg veldig godt, og skjell det var veldig godt å spise, og selfølgelig alt annet han kom over.

Selfølgelig glemte jeg å ta av ADAP halsbåndet når jeg skulle ta bilder, arrhh. Men det får bare være! Gullgutten vokser som ugress for tiden, når er det normalt at de er "fult" ut vokst i kroppen? Han er en Gordon Setter, 12 uker.

1-14.jpg

2-15.jpg

DSC_0095.jpg

DSC_0077.jpg

DSC_0069.jpg

DSC_0061.jpg

DSC_0041-1.jpg

DSC_0032-1.jpg

DSC_0023.jpg

Skrevet

Han var veldig fin :) Men du er ikke redd han skal skjære opp tredeputene på potene sine på skarpe skjell og rur på svaberget da? Folk skjærer seg jo i foten på skjell når de går barføtt sånne steder i blant, så hunder er vel ikke helt safe de heller på det underlaget? Knuste skjell er skarpe.

Skrevet

Han var veldig fin :) Men du er ikke redd han skal skjære opp tredeputene på potene sine på skarpe skjell og rur på svaberget da? Folk skjærer seg jo i foten på skjell når de går barføtt sånne steder i blant, så hunder er vel ikke helt safe de heller på det underlaget? Knuste skjell er skarpe.

Det har jeg faktisk ikke tenkt på for å være ærlig! Har gått bra hittil, han klager bare når han trakker på tistler eller sånne stikkeløvetann :ahappy: Men jeg skal være mer forstiktig, for jeg vet selv hvor vondt det er å skjære seg på sånne skjell!

Tusen takk alle sammen!

Skrevet

For en skjønning! Det er noe spesielt med disse gordon setter valpene. Ikke alt for lenge siden familien hadde ei lita valpetispe. Husker en utrolig søt valp og skarpe tenner :P

Skrevet

Så søt! :wub: Og nydelig sted!

Takk! Ja er helt nydelig her ute ! Dette er nesten rett bak huset våres :) Fin idyll!

Tusen takk ToneS! Ja det er noe spesielt med de :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...