Gå til innhold
Hundesonen.no

Ozzy EFIT 1.Juni


Ozzy
 Share

Recommended Posts

Våkner 07.30 og fòrer hundene til Rørlegger'n. Sulten hund.

5cdff563-323d-4256-9f24-8b7417b135fb_zps

En times tid senere er jeg på tur med Ozzy, og vi skal straks kjøre til Drammen.

f55a858d-56d1-4c56-9992-951325802fc2_zps

10.00 hadde vi kommet oss til utstillingen i drammen. Men vi hadde ikke kontanter til parkeringa, så her venter jeg på Rørlegger'n som tar ut penger på MC-donald.

873fb03e-fe60-4c16-8a18-cb4153f970a3_zps

Vi er like korttenkte begge to, så da vi omsider fikk betalt parkeringa og kom til inngangen så hadde vi fortsatt bare kort. Så da var det bare å dra tilbake og ta ut mer penger. Kom oss omsider inn, og rakk ihvertfall å se noe av DC. Men mista Shar Pei, som vi også skulle se.

260651b0-4804-4f38-aa7e-2bab426c0562_zps

Gikk å titta litt før vi dro på MC.Donalds. Rørlegger'n synes det er gøy å gjøre meg småflau på hans vegne og la derfor servietter under ALT på bordet, også røykpakke og bilnøkler..

8fc74abc-6736-4ec4-8e2a-6316dc24a363_zps

13.00 var vi hjemme igjen hos han og vi tok ut hundene hans.

735b38d4-f541-49da-ad90-9f2410d10928_zps

Ozzy har lyst på is.

02828cd4-2583-4c8f-a0c0-f67a56157398_zps

Jeg leker husmor

9b39539d-c895-47b0-963e-0eb294c37398_zps

15.40 så var jeg hjemme igjen. Hadde griseflaks da jeg glemte mobilen på taket fra butikken og hjem. Heldigvis så har jeg kjøpt meg sånn fancy deksel med magnet, så den satt jaggu meg fast på taket når jeg kom frem!

9de5d1af-f5be-43b4-bb34-014a58ddbeb8_zps

Så var det middag. Grilling med pappa, stemor, hennes sønn og barnebarn.

d5d411c7-0dc4-4186-b285-8a12e361a4d5_zps

17.30 Soler jeg meg. Ozzy savner vinter og snø og synes denne sola kan dra sin vei.

93cab6c3-24fa-48d6-bfc6-5f60b1f2f640_zps

Fredrik har savna Ozzy. (Soler meg enda)

48a65747-417a-4b37-96f4-04fe219dc2fc_zps

Jeg fant plutselig masse av eksens klær og tok et tak i klærna mine.

c5633738-ed5c-4ef4-97ec-02b5b4de4306_zps

Jeg så masterchef og lakka negler

6d541f2d-a6bf-4e1d-bac9-68e4a6be3c69_zps

Og resten av kvelden lå vi på sofaen/gulvet.

1d170edd-e63f-4c01-b752-818332feab2d_zps

e579b730-aef4-4d62-994c-bddf6c985d26_zps

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, skikkelig vims.. glemme mobilen på taket og greier.. LOVE IT!

Ja godt jeg har flaks. For vimser mye!

Ozu vil bare si at han er helt enig med Ozzy, og venter allerede på overskyet vær. :sleep:

Ozzy vil ha vinter og snø. Han er ikke fornøyd før det er minus :P

Sulten stor hund med lite mat. Kasko hilser og sier at han har hans fulle sympati.

(Og Bonden burde få seg sånn magnetdeksel) :lol:

Tenkte det samme Rak, det var lite mat :lol: Ymse spiser en full sånn skål 2 ganger om dagen :P

Og heldig med tlf! Gjort det selv, var ikke så heldig :/

Han får ikke mer til frokost for da kaster han opp. Er mer synd på han da :P

Haha for en flaks at telefonen klamret seg fast :D

Ja, synes dekselet var dyrt men nå er det absolutt verdt de pengene :lol:

Oo, smart deksel!

Helt enig! :)
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
    • Dra på utstilling og få en dommer til å bedømme henne. Trolig har hun steil front, og det er det ingenting å gjøre med. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...