Gå til innhold
Hundesonen.no

Hyttetur til Kolsjøvannet


Recommended Posts

Skrevet

Fra mandag til torsdag leide vi oss hytte ved Kolsjøvannet i Kongsberg og som lovet lager jeg bildetråd :)

Hytta leide vi gjennom Statskog på inatur.no, de har mange hytter på fine plasser rundt om i landet og de aller fleste hyttene dems tillater kjæledyr :D

Denne hytta - Kolsjø 1 som den så fint heter - består av et rom med stue, kjøkken, seng, spisebord og ovn, utrolig koselig! Det er også et anneks som hører til med ekstra soveplasser. Ikke innlagt vann eller strøm - her er det utedo og vann fra innsjøen som gjelder. Drikkevann tar man med seg, kjørevei helt frem. Kjøleskap og kokeplater drevet på gass.

Fra inngangsdøra (hundesengen er vår - selvom det er tillatt med hund er de forståelig nok ikke velkomne i møblene):

DSC_0033_zpsjdvxsopn.jpg

Mot utgangsdøra:

DSC_0034_zpss4wclfu9.jpg

Båten som hører til hytta lå rett nedenfor:

DSC_0037_zpsm4sfgqtw.jpg

Bålkos :heart:

DSC_0050_zpslj3okjvj.jpg

Vi LEKER ikke ferie. Staff i avslapningsmodus:

DSC_0071_zpsppq0dr9o.jpg

Får vi fisk?

DSC_0046_zpspqem25gx.jpg

Yep!

DSC_0080_zpsbkxflckz.jpg

DSC_0055_zps4xrd30op.jpg

Vi kosts oss kjempemasse - anbefaler alle å ta seg en tur hit altså :D

Skrevet

Dere får fisk der??! :P

Så koselig ut!

Tja, den på bildet der var vel den eneste vi dro opp som kan kalles fisk, det var mye smått vi slapp uti igjen. Jeg ville ikke satset på å livnære meg med fisking under et opphold der hvertfall ;)

Skrevet

Anbefaler alle å ta seg en tur altså, vi koste oss kjempemasse alle sammen, Melvin var supersliten når kveldene kom :) Det eneste som trakk litt ned var på onsdagen når noen KJØRTE campingbilen sin inn på gressletta mellom hytta og vannet. Altså, greit nok med allemannsretten, og vi har ikke noe imot folk, men ærlig talt, å presse campingbilen sin inn der, hvor det attpåtil var lagt ned steinsperring for at man ikke skulle kjøre inn, det synes jeg ble litt for dumt. Det var like før vi gikk ned og spurte om de ikke kunne flytte bilen, men heldigvis dro de på kvelden igjen - og for sikkerhetsskyld tok de med seg bjørkeveden vi hadde lagt klar på båtplassen for bålbrenning seinere på kvelden. Folk :heart:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...