Gå til innhold
Hundesonen.no

Hyttetur til Kolsjøvannet


Recommended Posts

Skrevet

Fra mandag til torsdag leide vi oss hytte ved Kolsjøvannet i Kongsberg og som lovet lager jeg bildetråd :)

Hytta leide vi gjennom Statskog på inatur.no, de har mange hytter på fine plasser rundt om i landet og de aller fleste hyttene dems tillater kjæledyr :D

Denne hytta - Kolsjø 1 som den så fint heter - består av et rom med stue, kjøkken, seng, spisebord og ovn, utrolig koselig! Det er også et anneks som hører til med ekstra soveplasser. Ikke innlagt vann eller strøm - her er det utedo og vann fra innsjøen som gjelder. Drikkevann tar man med seg, kjørevei helt frem. Kjøleskap og kokeplater drevet på gass.

Fra inngangsdøra (hundesengen er vår - selvom det er tillatt med hund er de forståelig nok ikke velkomne i møblene):

DSC_0033_zpsjdvxsopn.jpg

Mot utgangsdøra:

DSC_0034_zpss4wclfu9.jpg

Båten som hører til hytta lå rett nedenfor:

DSC_0037_zpsm4sfgqtw.jpg

Bålkos :heart:

DSC_0050_zpslj3okjvj.jpg

Vi LEKER ikke ferie. Staff i avslapningsmodus:

DSC_0071_zpsppq0dr9o.jpg

Får vi fisk?

DSC_0046_zpspqem25gx.jpg

Yep!

DSC_0080_zpsbkxflckz.jpg

DSC_0055_zps4xrd30op.jpg

Vi kosts oss kjempemasse - anbefaler alle å ta seg en tur hit altså :D

Skrevet

Dere får fisk der??! :P

Så koselig ut!

Tja, den på bildet der var vel den eneste vi dro opp som kan kalles fisk, det var mye smått vi slapp uti igjen. Jeg ville ikke satset på å livnære meg med fisking under et opphold der hvertfall ;)

Skrevet

Anbefaler alle å ta seg en tur altså, vi koste oss kjempemasse alle sammen, Melvin var supersliten når kveldene kom :) Det eneste som trakk litt ned var på onsdagen når noen KJØRTE campingbilen sin inn på gressletta mellom hytta og vannet. Altså, greit nok med allemannsretten, og vi har ikke noe imot folk, men ærlig talt, å presse campingbilen sin inn der, hvor det attpåtil var lagt ned steinsperring for at man ikke skulle kjøre inn, det synes jeg ble litt for dumt. Det var like før vi gikk ned og spurte om de ikke kunne flytte bilen, men heldigvis dro de på kvelden igjen - og for sikkerhetsskyld tok de med seg bjørkeveden vi hadde lagt klar på båtplassen for bålbrenning seinere på kvelden. Folk :heart:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...