Gå til innhold
Hundesonen.no

Bidra til Hundesonen - Nytt forum


Recommended Posts

Skrevet

Vi driver og planlegger en del forandringer på hundesonen, og får og få forumet slik vi vil må vi kjøpe en del moduler til siden. Disse koster mellom 500-1000,- kr.

Har dessverre ikke råd til dette selv nå, derfor vil det i utgangspunktet ta lenger tid enn ønsket og få opp det nye forumet. Men hvis noen vil hjelpe til med noen små kroner kan vi få opp siden fortere til glede for dere brukere.

Tar ikke mot lavere summer enn 20,- kr ettersom det bare blir rot.

Dette er på ingen måte tvang og det er helt frivillig. Pengene vil som sagt gå til nytt forum og moduler til dette.

Alle som gir en sum vil få en takk i det nye forumet!

Skrevet
Vi driver og planlegger en del forandringer på hundesonen, og får og få forumet slik vi vil må vi kjøpe en del moduler til siden. Disse koster mellom 500-1000,- kr.

Har dessverre ikke råd til dette selv nå, derfor vil det i utgangspunktet ta lenger tid enn ønsket og få opp det nye forumet. Men hvis noen vil hjelpe til med noen små kroner kan vi få opp siden fortere til glede for dere brukere.

Tar ikke mot lavere summer enn 20,- kr ettersom det bare blir rot.

Dette er på ingen måte tvang og det er helt frivillig. Pengene vil som sagt gå til nytt forum og moduler til dette.

Alle som gir en sum vil få en takk i det nye forumet!

Da hadde det jo vært kjekt å vite hvor pengene skal sendes, og at du informerer om når du har fått inn nok penger. :)

Skrevet

Jeg vil ikke legge ut kontonummer her.

Sier selvsagt stopp når det er nok til både nytt forum og en ny bil til meg. :wink:

Neida det siste var selvsagt tull for de som begynte og lure. :P

Skrevet

Basse det er ikke lov og sende penger per post.

Men det er vel bare og gå i banken og si du skal sette inn penger på det & det kontonummeret.

Skrevet
Basse det er ikke lov og sende penger per post.

Men det er vel bare og gå i banken og si du skal sette inn penger på det & det kontonummeret.

Men om jeg vil gi en eller annen et fint bursdagskort og si 200 kroner i gave så kan vel ikke det regnes for ulovlig?

Da er det i alle fall sykt mange som har gjort noe ulovlig...

Men men...

Vi lever i en rar verden om det er ulovlig i alle fall..

Men jeg kan jo sikkert gjøre det andre da :lol:

Skrevet

Vet ikke om det er ulovlig innenlands, men jeg bor i Danmark da. Og da er det litt farefullt og sende penger. Har du muligheten til og bruke overføring i bank så er det helt klart det beste.

Skrevet

Jeg hjelper gjerne til med litt penger, men må vente til jeg får det nye kortet mitt, så skal jeg sende :lol: Send meg en pm, sender jeg penger når jeg får det :)

Skrevet

Jeg skulle GJERNE ha hjulpet til, men jeg har ingen penger.. :lol: Kan se om jeg får pressa forelderene mine litt :)

Skrevet

Bare sånn til opplysning, så er det ulovlig å sende penger i Norge også.. og det er mange "utro tjenere" som jobber i posten som vet at du ikke har rett på noe dersom pengene bare fordufter.. Skjer ofte.. ( jobber i posten)

Skrevet
Bare sånn til opplysning' date=' så er det ulovlig å sende penger i Norge også.. og det er mange "utro tjenere" som jobber i posten som vet at du ikke har rett på noe dersom pengene bare fordufter.. Skjer ofte.. ( jobber i posten)[/quote']

Jeg har ofte kommet til opprevet post der varen jeg bestilte var borte med regningen var der..:lol:

Skrevet

Ser at dere har "innsamlingsaksjon" til sonen, og det er jo helt greit, men hva med å heller tenke på en måte å få litt inntekter på siden? Det må jo koste litt å ha dette forumet oppe å gå?

Så kan alle glupe hoder her inne komme med forslag til hvordan skape inntekter?

Feks: Hva med en "linke-side" med reklamebannere? Hvis det er til hunde- og frilufts-relaterte kommersielle sider, så bør det jo være mulig å få inn litt penger - og vi er jo ganske mange brukere her, så hvis alle er flinke å bruke reklamebannerene, blir det jo endel treff på dem? (Hakke anelse om noe slikt er mulig, bare tenker høyt)

Og hva med en liten web-shop?

Kan feks ha t-skjorter med hundesonen-trykk, bil-klistremerker eller lignende? Hundeskåler med trykk hadde vært tøft... Og det er jo endel reklamebyrå som har muligheten til å levere sånt etter bestilling, slik at ingen på sonen trenger å ha noe kostnadskrevende lager på produkter - det forsinker bare leveringstiden med ca 3 dager, noe vi bør tåle.. Så går det så-og-så-mange kroner per salg til Hundesonen - på samme måte som mange fotball-klubber opererer. Og det er jo bare fantasien som setter begrensninger for hva man kan selge...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...