Gå til innhold
Hundesonen.no

* Whippet'n Luna*


AnitaK
 Share

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er det vel på tide med en liten oppdate her ..   Etter Luna fylte 2 år 12.mars var vi på LC-Trening 18 april da gikk faktisk frøkena for første gang på filla å gjennomførte en bane..

I dag er Luna 1.år Tiden har gått utrolig fort.. Virker også som frøkena er på vei inn i løp , sine første løpetid (Dvergpinscher som har sotte igang noe når hun fikk sine håper vi )

Hehe .. *Luna .år *

Posted Images

  • 3 months later...

Da er det vel på tide med en liten oppdate her ..

 

Etter Luna fylte 2 år 12.mars var vi på LC-Trening 18 april da gikk faktisk frøkena for første gang på filla å gjennomførte en bane..

Etter det så har det bare gått oppover å 28.juni så kan jeg vel si at jeg hadde den LC-Hunden jeg hadde ønska meg men ikke trudde jeg kom til å få da hun har vist 0 interesse for det..

Men frøkena imponerte å fikk faktisk godkjent 2 lisensløp den dagen - en mot en tispe fra trøndelag Melis og en hanne fra sør Zorro :D

No mangler vi kun det siste før vi har alle 3 i boks å kan begynne å konkurrere :D

 

DSC_0265.JPG

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Har jo helt glemt å oppdatere her ..

9.august tok frøkena sitt siste lisensløp å 16.august fikk vi lisensboken i posten .. Etter å ha trudd at den hunden aldri kom til å bli nå LC-Hund til å plutselig ha lisens å kan delta på konkurranser var helt magisk .. Tok jo frøkena bare litt over 2 år før hun våkna..

10.September 2016 deltok vi på vår 1 LC konkurranse på Sona i Trøndelag.. Ingen forhåpninger å jeg krysset fingrene for at hun skulle få 2 gjennomførte løp.. Hun stiller i nasjonal klasse å det var   6.hanner & 4.tisper .. 1 løpe mot en tispe å 2 løpet mot en hannhund å endt poengsum 79.25 poeng å 8.plass av 10 startende... Å det er jeg kjempefornøyd med med tanke på at Luna ikke har hatt interessen for filla før april 2016 å gikk sin første bane først i slutten på mai ...Nå jobber vi med å få opp kondisjonen også gleder vi oss til neste år å nye konkurranser :D

14258079_1044026389050039_7123804951448930292_o.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...