Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Trenger hjelp til å finne ut av reglene for utstilling i Spania.

Kennelklubben der er ikke gode til å svare på mail på Engelsk, og nettsiden er på Spansk.

Skulle gjerne visst i hvilke klasser man konkurrerer om certet, og hva kravene er for championat der...

For det er tydeligvis en del land der man ikke konkurrerer om cert når man stiller i champion- eller veteran-klassen...

Skrevet (endret)

Takk for linken Christine, da er reglene for championatet de samme som i Portugal som vi også skal stille i på denne turen.

Men jeg finner egentlig ikke noe om hvilken klasser man faktisk konkurrerer om certet i...

Sitter med 3 championer, den ene er også veteran, og vil helst ikke stille de i åpen klasse om de faktisk kan gå i champion eller veteran.

Det ligger jo en oversikt over klassene der, men ingen informasjon om hvorvidt man konkurrerer om cert / cacib.

Hmm.... fant et avsnitt der det står noe som jeg tolker som om hunden ikke kan få cert i championklassen.

Så da er det vel bare å melde på i åpen.

Endret av Hampus
Skrevet

Hmm.... fant et avsnitt der det står noe som jeg tolker som om hunden ikke kan få cert i championklassen.

Så da er det vel bare å melde på i åpen.

Hvor leser du det? Hvis du linker til eller kopierer inn her, så kan jeg oversette :)

Skrevet

Får ikke klippet og limt inn her...

Cacib er greit, det har ingen av mine bruk for da to er INT UCH, og den tredje kan ikke få cacib i og med at rasen ikke er fullstendig godkjent enda.

Men vi vil jo gjerne konkurrere om cert for på sikt å prøve å få et championat.

Mulig jeg leser det helt feil, men det står følgende:

"The dogs that are champion in Spain of beauty of the R.S.C.E, will be allowed to participate in open class in order to be able to be awarded the CAC for the championchips of beauty of ENCI and the SCC"

Så utifra dette leser jeg at man må stille i åpen klasse for å konkurrere om cert når hundene er så gamle som mine.

Men det er mulig jeg blander kortene.

Finner liksom ikke noe spesifikt om hvilke klasser man konkurrerer om certet i...

Skrevet

I dokument nr. 1 på siden jeg linket til leser jeg at man konkurrerer om CAC i de samme klassene som jeg listet opp.

Får ikke kopiert, men løst oversatt står det "..på utstillinger der man konkurrerer om cacib eller cac eller begge, konkurrerer hundene i følgende klasser: intermedia, abierta, campeones og de trabajo. Hunden må være fylt 15 mndr, og samme hund kan ikke påmeldes flere av disse klassene."

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...