Gå til innhold
Hundesonen.no

Allergisk reaksjon - store blemmer


Recommended Posts

I går så dukket det opp store blemmer fulle av puss på hele brystet og nede på maven. Vi var hos dyrlege som sa det var en allergisk reaksjon, men til hva hadde de ikke noe forslag til.

Noen som har noen ide til hva hunden har vært borti? Hun har vært mye ute i skog og myr.

Legger bildene i spoiler så de ikke skremmer noen!

GMklKCCl.jpguwP59n8l.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig vanlig at hunder med lite pels på bryst/mage (da spesielt valper) får slikt utslett av å gå i fuktige områder med underlag de kan skrape seg opp på. Områder som f.eks myr, skarpt gress, fuktige åkre, osv. Altså at de blir skrapet litt opp på magen, så kommer det dritt i de overfladiske sårene, og så blir det pussdannelse. Det er ikke en allergisk reaksjon.

Det er som regel ufarlig og forsvinner av seg selv. Små valper kan bli dårlige og få feber, jeg har opplevd det en gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar alle sammen :)

Det er greit å høre at det er ufarlig ihvertfall, og hun klør jo ikke, så det er jo bra.

Tror dere det hjelper å kjøpe en liten trøye, ala en lure coursing trøye, som beskytter brystet mot å bli skrapt opp? Vi er jo veldig mye ute.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du aldri har opplevd det før, så er det strengt tatt ikke nødvendig. Jeg har kun opplevd en slik reaksjon 1-2 ganger hver på de hos meg som har fått det, selv om vi har gått i samme miljøer.

Om du likevel vil førsøke, så syns jeg de synlighetstrøyene som f.eks rappfoten selger (samme som LC-trøyer ja) beskytter brystet ganske bra. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...