Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter sist konkurranse innser jeg at jeg er skikkelig dårlig på å kaste apporten :-P Jeg prøver å kaste apporten rett frem, noe som er mest praktisk med tanke på apport over hinder, men hver gang kaster jeg apporten. Den lander på en bra plass for så å sprette mange meter sideveis, hehe.

noen gode tips for kasteteknikk her??

Jeg har selvsagt trent apport over hinder med apport på sidene og at hunden skal hoppe hver gang. men av en eller annen grunn så er dette glemt når vi kommer på konk! :-)

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Fra fiske og helt sikekrt annet kast så har det ofte med handlettet å fgjøre om vi spinner eller hiver p skrø eller

Skrevet

Om du holder apporten i ene "klumpen" og rett fremover/nedover og kaster rett frem så pleier den i verste fall å sprette frem på samme linja. Vanskelig å forklare, men kan filme om ikke flere kommer med noe.

Skrevet

Om du holder apporten i ene "klumpen" og rett fremover/nedover og kaster rett frem så pleier den i verste fall å sprette frem på samme linja. Vanskelig å forklare, men kan filme om ikke flere kommer med noe.

Jeg og holder i klumpen, mest fordi Harly plukker så veldig mye penere når han må vende litt opp før opptaket. Om apporten kastes slik at den kan plukkes direkte opp uten å begynne å svinge så jaktes og stemples det grundig :P

Skrevet

Jeg og holder i klumpen, mest fordi Harly plukker så veldig mye penere når han må vende litt opp før opptaket. Om apporten kastes slik at den kan plukkes direkte opp uten å begynne å svinge så jaktes og stemples det grundig :P

Det er jeg helt enig i. Plukket jo opp dette på Hemsedal kurset :)

Skrevet

Jeg skal snart begynne å tørrtrene på å kaste apporten :P I IPO må vi jo til og med kaste den over et møne :gaah:

der har jeg sett en fin film med ei som pælmer i mønet og får den i retur :lol:

  • Like 1
Skrevet

der har jeg sett en fin film med ei som pælmer i mønet og får den i retur :lol:

på NM i fjor så sto ei venninne av meg å tørrtrente på å kaste over samboeren sin, da hun er en mester på å kaste den rett i mønet :P

  • Like 2
Skrevet

på NM i fjor så sto ei venninne av meg å tørrtrente på å kaste over samboeren sin, da hun er en mester på å kaste den rett i mønet :P

Jeg hadde ikke likt å være samboeren da...

  • Like 4
Guest Gråtass
Skrevet

Jeg sto en hel sommer å trente på å kaste apporten over mønet, det gikk så bra. Da jeg startet gikk den i mønet sju- ja 7 ganger før den kom over... Så mye for trening..

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Åh hjelpes meg som jeg ler av denne tråden, og innser at jeg aldri kan ha meg konkurransehund, jeg kan ikke kaste om det så står om livet. :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...