Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heihei! Har vært her inne en stund og lest litt rundt, så kan vel ta å presentere meg :)

Jeg heter Synne, og bor i Øygarden, utenfor Bergen. Her jeg og min samboer nettopp kjøpt hus, langt på landet. Så her stortrives vi godt med våre to katter, Mira og Steffen, og snart ett nytt tilskudd i familien! Vi skal hente en Gordon Setter hannvalp på fredag, og gleder oss masse. Dette er min første hund, har alltid gått tur og vært rundt hunder siden jeg var liten, og nå når vi endelig eier vårt egent hus, var det vel på tide. Samboeren har selv hatt Gordon setter og andre hunder før, så dette skal gå bra :)

Er vel ikke noen flere i Bergens området her inne, som har Gordon Setter? Hørte at den en av kullsøskene skulle til Sotra, som da ikke er langt fra meg :D

Her er da Tiko:

15_694303854.jpg

IMG_7676.jpg

IMG_7663.jpg

IMG_7644.jpg

Dere må bergene dere på en del spørsmål fremover!

Skrevet

Så søt han er! :wub: Hvor gammel er Tiko når dere henter ham?

Jeg er fra bergensområdet, men har feil type setter. :P Det er ikke så veldig mange med setter her inne, men det er bare kjekt med flere. :)

Skrevet

Så søt han er! :wub: Hvor gammel er Tiko når dere henter ham?

Jeg er fra bergensområdet, men har feil type setter. Det er ikke så veldig mange med setter her inne, men det er bare kjekt med flere. :)

Da er han 8 uker :) Hadde vært kjekt å hilse på flere settere :)

Tusen takk for hyggelige velkommster alle sammen :D

Skrevet

Hei! Er du her og! (: hyggelig :D

Jeg kjente deg igjen på kattenavna! Så søt liten valp dere får :D

Næimen! Hei hei :D:D Tusen takk for det! Han er virkelig nydelig :wub:

Skrevet

 

Næimen! Hei hei  :D  :D  Tusen takk for det! Han er virkelig nydelig  :wub:

Vi får ta oss en valpetur sammen! Jeg henter valpen min om 2 og ei halv uke ^^

Skrevet

Vi får ta oss en valpetur sammen! Jeg henter valpen min om 2 og ei halv uke ^^

Ja vet du! Det må vi! :D:D Hadde vært veldig kjekt!

  • Like 1
Skrevet

Ååå, for en nusselig kvalp! Familien til ei venninne av meg har hatt gordon setter i alle år, dei er så fine! Og velkommen hit :D

Skrevet

Så nydelig :wub: Kjenner igjen navnet ditt fra kaninforumet ;) Har du (røde) kaniner fortsatt?

Takk! :) Så kjekt du husker meg igjen, Nei har ingen røde kaniner nå, hun siste ble drept/halsugd i fjor sommer :no::no:

Kaja: Takk :D Har tenkt å prøve oss iallefall!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...