Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 311
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var det endelig min tur og, til å lage en tråd her!   Khal Drogo er en tervueren hanne født 27 mars 2014 hos Kennel Nadjarah! Han er etter IT CH Valkohampaan Batticuore og Nadjarah's Dora.   Vi har

Kom nye bilder av valpene som er tatt i dag! Leela og Lobo, eneste hann i kullet!

Han ser ikke så veldig teit ut! Men han er egentlig veldig teit xD https://vimeo.com/116142930 Jakter på frost røyken som kommer når han puster xD

Posted Images

Skrevet

Så herlig :D

Ja, leonbergeren så ikke ut til å helt vite hvor stor han egentlig var xD 2 år gammel, veldig herlig fyr, men tror kanskje han trodde han var myyye mindre enn Khal, så den lille leken de holdt på med var helst at Khal slo potene på Baloo, og Baloo dyttet litt i han med snuten (:

Blir nok litt lettere for oss når Khal er litt større, da føler jeg meg litt tryggere! Jeg er blitt så ufattelig overbeskyttende at det er nesten litt flaut ._.

Hmmm hvor mange leonbergere kan det være i Bergen som heiter baloo. Kan dette være min kollega montroooo...
Skrevet

Hmmm hvor mange leonbergere kan det være i Bergen som heiter baloo. Kan dette være min kollega montroooo...

Hun heter Ingrid hun som eier han ^^
Skrevet

Khal har vært hos vetrinæren i dag! Han var kjempe flink (:

Først måtte vi vel vente en 10-15 minutters tid, og da var han så lei seg fordi han ikke fikk hilse på alle.

Så måtte han opp på bord for første gang mens damen sjekket han. Eneste vi må jobbe litt med er tannsjekken, men det kommer seg! Han ville bare bite på damen istedenfor ;P

Ingen lyd når han fikk vaksinen, og lå og slappet av oppå bordet mens jeg og vet snakket sammen (:

Den høyre testikkelen er kommet ned, den venstre kunne hun ikke kjenne, men hun kjente ingenting i buken heller om den lå der, så da får vi bare vente å se om den kommer ned med tiden ^^

Ellers er han fortsatt verdens herligste valp! Og jeg er så glad for at vi har fått han :D

  • Like 4
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

post-12267-1404676845,5307_thumb.jpg

post-12267-1404676857,2286_thumb.jpg

Kosegrisen min <3

post-12267-1404676890,221_thumb.jpg

Prøvde oss på oppstillingsbilde. 14 uker gammel, rundt 47-48cm og ca 12 kg (:

post-12267-1404676930,7122_thumb.jpg

Begynner å bli riktig så flott gutt dette her <3

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Åååh :wub:

Hvert bilde er liksom "går det an å bli søtere?", så kommer man til neste bilde og ser at svaret er ja :wub:

  • Like 1
Skrevet

Jeg blir forelsket i han hver dag! Så det gjør vondt langt inni mammahjertet at han skal være borte fra meg fra i morgen til søndag.. Men han kommer til å ha det helt fantastisk hos oppdretter med kjente hunder å leke med (:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Khal vokser og gror!

Han og min kjære hadde utstillingstrening i dag for første gang. Det gikk litt så som så i begynnelsen, men etterhvert klarte han å fokusere mer, og ikke gå å lukte på gresset eller prøve å løpe fremover.

Utstillingslinen er altfor stram der, men de har nå funnet en metode med løs line som fungerer for dem sammen ^^

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...