Gå til innhold
Hundesonen.no

Banner i Paint Shop


charlotte

Recommended Posts

Du kan få en 60 dagers prøvevariant på www.jasq.com, da kommer du jo godt i gang. Tror det er billigere enn adobe..

Ok :) Har fått meg nesten alt som er av Adobe nå :oops: hihi. Koser meg med psCS2 og premiere nå :D men vil gjerne prøve paint shop pro og :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

forresten vet noen om paint shop pro er dyrt?

Så absolutt ikke. Corel som nå har kjøpt opp tidligere Jasc dytter Paint Shop Pro ut i sluttbruker kanalen som er hobbyprogram til en rimelig penge. Paint Shop Pro har mange av funksjonene til Adobe Photoshop, men er enklere i bruk.

Prisen på Paint Shop Pro er relativt lik, men er få forhandlere som har valgt å føre programvare i fra Corel pga. Adobe sin harde markedsføring. Dog tror jeg nok charlotte på forumet her kan tilby deg Corel Paint Shop Pro X til kr. 1 210,- inkl. mva og hun har den faktisk også på lager. Ta en titt her:

http://www.netshop.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=24716

Du kan få en 60 dagers prøvevariant på www.jasq.com' date=' da kommer du jo godt i gang. Tror det er billigere enn adobe..[/quote']

Linken din er litt feil. De gamle sidene dems het www.jasc.com, men etter Jasc ble kjøpt opp av Corel Corporation så ligger nå Paint Shop Pro X på www.corel.com. Her kan man som du sier laste ned en 60 dagers prøveversjon.

For alle andre er profesjonelle bildebehandlere/fotografer kan jeg varmt anbefale Paint Shop Pro.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...