Gå til innhold
Hundesonen.no

Banner i Paint Shop


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ikke akkurat noen tupptroll (web-guru) på bilderedigering, men jeg øver meg stadig vekk ;) Har surret med et par bannere, bare for moro skyld.

citabanner.jpg

vickybanner.jpg

Skrevet

De var rålekkre Charlotte! virkelig! Kjempehyggelig av deg å lage banner til villdyret mitt! :) Skal legge det på siden min når den kommer opp hvis jeg får lov?

Skrevet
forresten vet noen om paint shop pro er dyrt?

Du kan få en 60 dagers prøvevariant på www.jasq.com, da kommer du jo godt i gang. Tror det er billigere enn adobe..

Skrevet

Du kan få en 60 dagers prøvevariant på www.jasq.com, da kommer du jo godt i gang. Tror det er billigere enn adobe..

Ok :) Har fått meg nesten alt som er av Adobe nå :oops: hihi. Koser meg med psCS2 og premiere nå :D men vil gjerne prøve paint shop pro og :D

Skrevet
forresten vet noen om paint shop pro er dyrt?

Så absolutt ikke. Corel som nå har kjøpt opp tidligere Jasc dytter Paint Shop Pro ut i sluttbruker kanalen som er hobbyprogram til en rimelig penge. Paint Shop Pro har mange av funksjonene til Adobe Photoshop, men er enklere i bruk.

Prisen på Paint Shop Pro er relativt lik, men er få forhandlere som har valgt å føre programvare i fra Corel pga. Adobe sin harde markedsføring. Dog tror jeg nok charlotte på forumet her kan tilby deg Corel Paint Shop Pro X til kr. 1 210,- inkl. mva og hun har den faktisk også på lager. Ta en titt her:

http://www.netshop.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=24716

Du kan få en 60 dagers prøvevariant på www.jasq.com' date=' da kommer du jo godt i gang. Tror det er billigere enn adobe..[/quote']

Linken din er litt feil. De gamle sidene dems het www.jasc.com, men etter Jasc ble kjøpt opp av Corel Corporation så ligger nå Paint Shop Pro X på www.corel.com. Her kan man som du sier laste ned en 60 dagers prøveversjon.

For alle andre er profesjonelle bildebehandlere/fotografer kan jeg varmt anbefale Paint Shop Pro.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...