Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

De begynner allerede å bli litt mer enn helt like, liksom masseproduserte klumper synes jeg. Begynner du å merke forskjell på temperamentene?

Ja, de begynner å skille seg litt fra hverandre. Mali (turkis tispe) virker å være litt roligere enn de andre to og Sofi (hvit) er mest verbal. Gutta er roligere men Nils (lilla) virker litt mer aktiv og med mer lyd enn de andre to. Pondus hadde mye lyd i starten men han er lynrask til å koble seg på pupp så han har ikke tid til å si så mye lenger :lol:

  • Like 4
  • Svar 497
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går så tenkte jeg at jeg måtte til veterinær igjen i dag - nå er saken en annen! Våknet av valpene i natt, Smula var borte. Hun sto ved verandadøra og måtte ut og tisse hun. Travet rundt i hagen og

Da har vi vært på UL Så minst 4 store blærer, og vet synes det egentlig så ut som hun var kommet lengre enn dag 29. Vi hadde jo nestenparringer de to dagene før, så det er jo teoretisk kanskje mu

Skrevet

Ja, de begynner å skille seg litt fra hverandre. Mali (turkis tispe) virker å være litt roligere enn de andre to og Sofi (hvit) er mest verbal. Gutta er roligere men Nils (lilla) virker litt mer aktiv og med mer lyd enn de andre to. Pondus hadde mye lyd i starten men han er lynrask til å koble seg på pupp så han har ikke tid til å si så mye lenger :lol:

Det blir så gøy å følge med videre! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

I dag har de første begynt å åpne øynene og typisk nok var det Sofi som var først ute. Hun er for seg den jenta :wub:

Blomsterbuketten:

10403626_10152228895351985_8865382156596

Valp Fødselsvekt 11.06

Pondus 240 468

Silas 190 378

Nils 190 380

Mali 230 432

Sofi 225 447

Anni 210 451

  • Like 8
Skrevet

Herremåne, tisper av den størrelsen ser så små ut når de får valper i den alderen der, da er det liksom en hel haug med valper og ei bittelita tispe midt oppi det :lol:

De ser friske og livlige ut da! Begynner å bli morsomme nå? :ahappy:

Skrevet

De begynner å få meninger i alle fall, men det går stort sett bare i spising og soving enda. I dag skal de få første markkur, og matvrak som de er regner jeg med det går ned på høykant. Kloklipp begynner å bli en utfordring allerede hehe

  • Like 2
Skrevet

Markkur? PFØY!!! Hilsen Lommeruskene..

Jeg har forresten ikke lest vedlegget godt nok, mente å huske at jeg hadde lest osv - de skulle jo hatt markkur for en uke siden, men det går seg nok til tenker jeg. De får jo nå og ny om en uke :)

14 dager gamle så har Pondus nå økt fra 240 til 640 gram, Silas fra 190 til 479, Nils fra 190 til 510, Mali fra 230 til 557, Sofi fra 225 til 591, og Anni fra 210 til 617. De får mat nok kan man vel konstatere...

  • Like 4
Skrevet

Næmmen! :wub: :wub: :wub:

Lommeruskene begynner jo å bli skikkelige valper og ikke bare svarte pølser med stor apetitt. :teehe:

Nå blir det liv fremover! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

:wub: Silas burde bo her...

Sa hun som ikke skulle ha flere hanhunder :lol:

Men om han blir bergenser så ligger det muligens an til at han får beholde navnet sitt i alle fall, så vi kan få Silas-oppdateringer også fremover.

Andre runde markkur i kveld og det var akkurat like fysj sa Lommeruskene. Smula hadde akkurat lagt seg til i kassa, så da stappet jeg innpå markkur og så plugga jeg dem rett på en pupp :lol:

  • Like 1
Skrevet

Sa hun som ikke skulle ha flere hanhunder :lol:

Men om han blir bergenser så ligger det muligens an til at han får beholde navnet sitt i alle fall, så vi kan få Silas-oppdateringer også fremover.

Andre runde markkur i kveld og det var akkurat like fysj sa Lommeruskene. Smula hadde akkurat lagt seg til i kassa, så da stappet jeg innpå markkur og så plugga jeg dem rett på en pupp :lol:

Veet, men jeg forelsker meg alltid i hanhunder. :lol: synd det går så fort over. :lol:

Men yey, både for navn og oppdateringer. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...