Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 768
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååååh, jeg hadde vist plutselig bursdag litt tidlig sa gubben

1 dag med fitbit. Konklusjon: motiverende!!

Dobbelt så mye som målet mitt idag

Posted Images

Skrevet

Hva er dette for noe?

Skritteller, i hovedsak. Som i tillegg beregner høyde (i trapper) og distanse. www.fitbit.com

Fikk FitBit Ultra for et par år siden, og bruker den i perioder. Spesielt om vinteren, siden jeg da er i dårlig form og trenger å overvåke aktivitetsnivået litt.

Skrevet

Ønsker meg en når Fitbit Force relanseres - skjønner ikke helt hvorfor høyde/trappemåleren som er i One ikke er i Flex, men den skulle være i Force :)

Skrevet

Jeg har Nike FuelBand, det anbefales det også :) Er i hvertfall en god motivasjon.. Eneste som er litt dumt er at det ikke selges i Norge og at man da ikke har noen venner man kan "konkurrere" mot osv. Jeg får ikke opp noen kjente hvis jeg syncer den mot facebook feks.

Men er uansett fornøyd, da den fungerer som en god motivasjon for min del. Noen kvelder må jeg løpe/skli rundt på gulvet i stua for å klare målet, og det er ganske slitsomt :D

Skrevet

Hvafoeno?

En mobil app?

En dings (kommer som armbånd eller usb-lignende klips. Kobles til app/nettside som viser statistikk for hvor mye du går hver dag.

Skrevet

En dings (kommer som armbånd eller usb-lignende klips. Kobles til app/nettside som viser statistikk for hvor mye du går hver dag.

Som edmondo på en måte da eller?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Skrevet

Jeg har en råsa flex! Og er venn med Lill men vil gjerne ha flere! Også så jeg en nevnte at man kan koble den opp mot endomonto, så, noen som vet hvordan det gjøres? ikke helt funnet ut det enda! :)

Edit: Fant ut av det ;) Må gjøres fra pc ;)

Skrevet

Som edmondo på en måte da eller?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Nei, det er en skritteller. Men den kan kobles til Endomondo som måler forbrenning og slikt, ja.

Skrevet

Ser sånn ut ja når jeg gikk inn for å sjekke nå :)

Gleder meg :D Regner med den ikke er nøyaktig på rideturer den heller - men aktivitet er nå en gang aktivitet. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Kan man koble til runkeeper og?

Vil ha venner når jeg får min omsider . :aww:

Jepp. Jeg bruker den med min runkeeper og myfitnesspal. Vi kan være venner vi. :)

  • Like 1
Skrevet

Gleder meg :D Regner med den ikke er nøyaktig på rideturer den heller - men aktivitet er nå en gang aktivitet. :aww:

Det blir maaaange skritt det. :D

  • Like 1
Skrevet

Jepp. Jeg bruker den med min runkeeper og myfitnesspal. Vi kan være venner vi. :)

Yey! :D Hyler ut når jeg har fått den og trenger hjelp.. egentlig din feil at jeg ville ha sånn, for du nevnte din engang for evigheter siden - og jeg har sikla på dem siden :lol:

Det blir maaaange skritt det. :D

:lol: yes! :D

  • Like 1
Skrevet

Fitbiten min er på trondhjemstur den. :aww: Tollpost - eller hva de heter nå - fjaser noe voldsomt. Men da får jeg den vel rett over helga :D

Guest Christine
Skrevet

Noen som har opplevd at minuttene i "very active minutes" forsvinner? Jeg legger inn noen løpestrekker/går fort på turene mine for å fylle opp, men nå er mange minutter borte? Hadde godt over 100 i går, men i mårrest sto det bare 7 der...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...