Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen treningsgrupper i Vestfold? Helst rundt Tønsberg-ish! Ser for meg at det er noe halvorganiserte greier hvor man møtes og trener lydighet sammen. Så gratis som overhode mulig og ganske lavterskel. Jeg er ikke inne i hundemiljøet i det hele tatt :P

Skrevet

Det er noe greier som foregår oppe ved høyskolen. Ved det er en gruppe som trener bruks der, men har også sett andre der. Har forstått det som om det er en drøss med hundeklubber rundt om her jeg :P Nå trener jeg IPO, så jeg har ikke sjekka opp noe særlig. :)

Skrevet

Det er noe greier som foregår oppe ved høyskolen. Ved det er en gruppe som trener bruks der, men har også sett andre der. Har forstått det som om det er en drøss med hundeklubber rundt om her jeg :P Nå trener jeg IPO, så jeg har ikke sjekka opp noe særlig. :)

Tenker du på det som var høyskolen på Eik? Er vel toppidretsskolen som er i de byggene nå. Men uansett så er det Tønsberg hundeklubb (eller en annen hundeklubb :P ) som trener der noen faste dager i uka :)

  • Like 1
Skrevet

Tenker du på det som var høyskolen på Eik? Er vel toppidretsskolen som er i de byggene nå. Men uansett så er det Tønsberg hundeklubb (eller en annen hundeklubb :P ) som trener der noen faste dager i uka :)

Nei, tenkte på høyskolen i Vestfold :-)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nei, tenkte på høyskolen i Vestfold :-)

Gilabb, Din hundeskole og familiehunden holder kurs der så vidt jeg vet.

Om noen har lyst å trene i Horten i helgene er det bare å skrike ut :) Vi trenger noen å trene sammen med, samme hva vi trener, vi trenger forstyrrelser. :)

Fotballbanen i parken er et kjempe fint sted å trene :)

  • 8 months later...
Skrevet

Vi har fått låne den ene ridehallen på Melsom vgs. i dag etter kl 20:00, om noen vil slå følge! :flowers:

Underlaget er fin sand, stabilt å både gå og trene på. Om noen er interessert så er det bare å sende meg en PM så skal de få telefonnummeret mitt om nødvendig, vi er enn så lenge bare 2 stk som skal. Enkelt å finne frem med bil, 130-bussen går forbi fra Tønsberg og Sørby, inkludert forbi jernbanestasjonen på Stokke og Tønsberg.

Rally lydighet, lydighet eller hva den enkelte føler for!
Vi holder på med begge deler og har litt rekvisitta till hver av sportene.
Vi skulle gjerne fått sneket inn en fellesdekk og tannvisning selv.

Gi gjerne et pip om du kommer, og med eventuelt hvor mange hunder slik at vi er forberedt på hvor mange som skulle dukke opp :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Det hadde vært artig, men bikkja kan så vidt sitt. Vet ikke helt om det er noe vits å komme. :P Får øve mer hjemme først kanskje :D

Har du glemt at jeg har sett dere trene før? :D

Er jo egentrening, komkom!

Skrevet

Har du glemt at jeg har sett dere trene før? :D

Er jo egentrening, komkom!

Vi har ikke blitt noe bedre for å si det sånn. :P Hadde plutselig ikke bil, men du får si i fra neste gang så hiver jeg meg med!

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...