Gå til innhold
Hundesonen.no

Sår pote


Recommended Posts

Bikkja har vært på playdate på hardt underlag - resultatet ble en sår pote. I dagene etter var den veldig rød og hissig, nå er rødheten mer eller mindre borte, men det er igjen to "brannsår"/"gnagsår" på to av putene. Det vi har gjort er at vi har passet på å begrense slikkingen hans, samt å passe på at poten er tørr og ren og får bra med luft.

Mitt spørsmål er om vi bør oppsøke veterinær? Har ikke bilde for hånden, men det er rødt mellom putene + de små sårene på selve tredeputene. Rødheten har gått veldig tilbake, men blir ikke borte. Han er veldig gira på å slikke der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Hvor lenge er det siden da? Det høres jo ut som det er i ferd med å gro. Bruk potesokk ute så det får litt mer ro til å gro, ellers ordner sånt seg stort sett fint selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Ringte vet., og de ville se det ann. Rødheten gikk over etterhvert, men i går kom den tilbake på tre av fire poter. Har nå vasket labbene godt, og smurt med potesalve. Skikkelig rød mellom tredeputene. Kjip påske for en som nok helst ville løpt mye ute, men da ble det potesokker og avslapping inne :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Det er en av grunnene til at trekkhunder gjerne får på potesokker fra start av trening. Men for mye fukt kan også gjøre at det klør. og såret blir verre, du får følge med

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...