Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger en Skudo 4 flykasse. Så og si ubrukt. Flydd med to ganger, ellers stått lagret.

Info om kassa

13491241744_d6d35bb3b8_c.jpg

500,-

Selger også en Vari Kennel Large flykasse. Flydd med et knippe ganger, og blitt brukt som nattbur av en tullete mini bull.

13490988053_81238016e5.jpg

1000,-

Info om buret.

Begge to framstår som nye og jeg har skrubbet og vasket de etter alle kunstens regler. :P Vari Kennel mangler drikkekoppen, tror jeg skal finne den som hører til Skudo.

Kan hentes i Trondheim evt sendes. Evt kan et av burene fraktes til Vestfold i påska, det er ikke plass til begge i bilen pluss bagasje. :)

Skrevet

Det var passe til en minibull iallfall. Hun er 35 høy og veier ca 14 kilo.

Det kan fraktes til Undrumsdal. Revetal-ish. :)

Skrevet

Large vari bur, det passer vel til collie ish på fly, tenker jeg. Om dere ikke skal ha med det andre, vil jeg gjerne kjøpe det vari buret. Og frakt nedover hadde gjort seg :lol::)

Skrevet

Det er 69 cm høyt. Ble kjøpt til en amerikansk bulldog tispe og hun klarte heller ikke å stå oppreist med hodet hevet og klarning i taket. Hun stod fint oppreist med litt krøka hode da. Jeg hadde ikke noe problem med det da vi bare fløy korte strekninger, og fikk ikke reaksjoner fra flyfolka. Men jeg ser hva du mener, Lill. :)

Ang frakta sørover er det førstemann til mølla. :)

Skrevet

Large vari bur, det passer vel til collie ish på fly, tenker jeg. Om dere ikke skal ha med det andre, vil jeg gjerne kjøpe det vari buret. Og frakt nedover hadde gjort seg :lol::)

Jeg har Vari Kennel XL til Labradortispa mi.

Skrevet

Jeg hadde L når jeg fløy en gang, og vips hadde jeg også en XL da jeg plutselig måtte ha ny kasse når jeg stod på flyplassen og mente det ikke var høyt nok. Dritkjipt når man står der :P

Skrevet

Jeg hadde L når jeg fløy en gang, og vips hadde jeg også en XL da jeg plutselig måtte ha ny kasse når jeg stod på flyplassen og mente det ikke var høyt nok. Dritkjipt når man står der :P

Yikes. Jeg hadde blitt pissy. :lol:

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...