Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med drikkefontener til liten hund, både positive og negative? Har det hjulpet din hund til å drikke mer?

De to jeg har sett på selv er Drinkwell og Cat Mate, for de så forholdsvis greie ut mtp rengjøring.

Syns hunden min drikker litt lite, og han er veldig kresen på vannet. Det må være kaldt og "nytt" for at han skal drikke det. Jeg har derfor sett litt på drikkefontene, men lurer jo litt på om det er "verdt prisen"

Skrevet

Noen som har erfaring med drikkefontener til liten hund, både positive og negative? Har det hjulpet din hund til å drikke mer?

De to jeg har sett på selv er Drinkwell og Cat Mate, for de så forholdsvis greie ut mtp rengjøring.

Syns hunden min drikker litt lite, og han er veldig kresen på vannet. Det må være kaldt og "nytt" for at han skal drikke det. Jeg har derfor sett litt på drikkefontene, men lurer jo litt på om det er "verdt prisen"

Det har hjulpet meg å huske på å fylle vann (jepp ekstremt dårlig på det). Merker ikke at de drikker mer, men vannet er alltid friskt og kaldt :) Bare for å ha sakt det så minner de meg på det altså. Men med fontene så slipper de å mase om vann :lol:

Skrevet

Vi har CatIt fontene til kattene her, når vi har hatt hunder på besøk, har de drukket veldig mye av den hvertfall! (:

Kattene drikker også veldig mye mer etter den kom i hus. Nå fikk vi den gratis da, men hadde jeg vist at kattene kom til å like den så bra, så hadde jeg kjøpt uansett, og kommer til å kjøpe den i større utgave når hund kommer i hus (:

Guest Klematis
Skrevet

Jeg har CatIt, og både hunden og katten drikker av den. Har ikke inntrykk av at de drikker mer enn før, men det er jo alltid tilgang på kaldt vann med sirkulasjon, så begge virker fornøyde.

Skrevet

Hvor mange liter rommer deres vannfontener? Vurdere å kjøpe en, hovedsaklig for kattenes del, men hunden vil også bruke denne på dagtid så da må den nesten være stor nok :P

Skrevet

Vår Catit rommer 3 liter i kuppelen og 1 liter i skålen. Får også en som rommer 5 liter i kuppelen og 1-2 liter i skålen (:

Hvor mye må det være i deres før den må fylles? Regner med det må være litt i den for at pumpesystem og sånn skal fungere.

Her drikkes det minst 1 liter til dagen.

Skrevet

 

Hvor mye må det være i deres før den må fylles? Regner med det må være litt i den for at pumpesystem og sånn skal fungere.

 

Her drikkes det minst 1 liter til dagen. 

Vi har 4 katter hjemme og fyller vann ca annenhver dag, da er den nesten helt tom. Heldigvis lager den lyd når den må fylles, så det ikke går i glemmeboken. Er så vanskelig å se hvor mye vann som er i til en hver tid ;p

Trenger ikke være så veldig mye egentlig, pumper slutter å pumpe når det er rundt 0,5-1 liter vann tror jeg. Ikke helt flink på måling ;p

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...