Gå til innhold
Hundesonen.no

Haltisele som midlertidig sporsele?


Recommended Posts

Hei!

Vi trener masse spor nå for tiden. Jeg har ikke en ordentlig sporsele ennå (venter på penger...) og har brukt en hurrta y-sele, men jeg er ikke fornøyd med å bruke den, synes den skviser seg opp i halsen hennes. I morgen skal vi trene spor igjen, så kom jeg på at jeg har jo også en halti-sele, sånn som man fester i halsbåndet og klips fremme. Det er jo ikke så alt for ulikt disse reimene man bruker til spor og fester rundt magen og halsbåndet, eller? Hva tror dere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke så lyst å la henne spore i halsbåndet.. Hun bruker et bredt halsbånd daglig. Men halsbånd betyr gå pent for oss, føles mer rett å la henne spore i sele + jeg liker ikke tanken på trykket i halsen. Hun er veldig ivrig i sporet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du ikke mulighet til å feste sporlina under selen da? Om det ikke er ring under så tre lina gjennom selen og fest lina i seg selv på andre siden? Da burde den ikke presse så mye på halsen? :)

Det var ikke så dumt!! Alt jeg ikke kommer på selv! Skal prøves i morgen!

Jeg henger litt sånn etter henne til tider nemlig:

:superhero:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Fest lina rundt bryststolpen på hurrta-sela :) Og så tar du den ut mellom beina på bikkja. Om det ikke funker ville jeg nok heller brukt halsbåndt enn en halt-sele som er konstruert for å ikke trekke :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...