Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi trener masse spor nå for tiden. Jeg har ikke en ordentlig sporsele ennå (venter på penger...) og har brukt en hurrta y-sele, men jeg er ikke fornøyd med å bruke den, synes den skviser seg opp i halsen hennes. I morgen skal vi trene spor igjen, så kom jeg på at jeg har jo også en halti-sele, sånn som man fester i halsbåndet og klips fremme. Det er jo ikke så alt for ulikt disse reimene man bruker til spor og fester rundt magen og halsbåndet, eller? Hva tror dere?

Skrevet

Jeg har ikke så lyst å la henne spore i halsbåndet.. Hun bruker et bredt halsbånd daglig. Men halsbånd betyr gå pent for oss, føles mer rett å la henne spore i sele + jeg liker ikke tanken på trykket i halsen. Hun er veldig ivrig i sporet.

Skrevet

Har du ikke mulighet til å feste sporlina under selen da? Om det ikke er ring under så tre lina gjennom selen og fest lina i seg selv på andre siden? Da burde den ikke presse så mye på halsen? :)

Skrevet

Har du ikke mulighet til å feste sporlina under selen da? Om det ikke er ring under så tre lina gjennom selen og fest lina i seg selv på andre siden? Da burde den ikke presse så mye på halsen? :)

Det var ikke så dumt!! Alt jeg ikke kommer på selv! Skal prøves i morgen!

Jeg henger litt sånn etter henne til tider nemlig:

:superhero:

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Fest lina rundt bryststolpen på hurrta-sela :) Og så tar du den ut mellom beina på bikkja. Om det ikke funker ville jeg nok heller brukt halsbåndt enn en halt-sele som er konstruert for å ikke trekke :/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...