Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan godt bli med på EFIT når det er bursdagsfeiredag! :D

Dagen (dere vet, etter klokka 00:00) startet enkelt å greit sånn:

12888128483_50c0c1077a_z.jpg

Så sov jeg i mange timer, og på morgenen måtte jeg starte rett på muffinslaging! Noe gikk alvorlig galt under lagingen, for det var meningen at muffinsene skulle synke sammen i midten, for der skulle jeg ha sjokoladefyll. De sank ikke! Så jeg gravde hull til fyllet. :twisted: Så det ble sjokolademuffins med sjokoladefyll, pyntet med hvit sjokoladetopping. Jeg har enda ikke klart å få i meg en hel til sammen! :lol:

12888128393_e7be3051e9_z.jpg

12888123223_8f4818e663_z.jpg

Pippa var flink hjelper, hun likte også krem (uten sjokolade) :

12888018475_b48c0d2355_z.jpg

Etter noen timer med muffinslaging og bløtkakesammensetting, så stod jeg med en helt vill migrene! Det passa dårlig da jeg skulle få gjester om et par timer. Så da ble det en time her, med dyna så langt opp jeg klarte, og handa over øynene, siden jeg ikke fant noe sovemaske. Da jeg våkna hadde ikke handa rørt seg en millimeter, så det funka visst fint!

12888441094_e4fa726a9a_z.jpg

Gjestene kom jo, og tok seg av resten av kakepynting, mens jeg satt og ba til høyere makter om at jeg skulle få en pause fra migrene, noe jeg heldigvis fikk til slutt, så da klarte jeg å nyte denne, og til og med synes at det var verdt det til slutt:

12888012375_910b844b7a_z.jpg

12888008915_999fe1b8a7_z.jpg

Da gjestene hadde dratt, så poppet jeg popcorn, også så jeg og Pippa på Kill Bill.

12888105633_9128eb962a_z.jpg

Utpå kvelden gikk jeg for å hente kodene til de TRE (!!) Spendongavekortene jeg fikk i bursdaggave :D

12888104013_09d741931b_z.jpg

Så glodde jeg på Big Bang Theory, og spiste kule, digge saltstengpretzels, i selskap av Skinny.

12888104843_6406db1dcb_z.jpg

12888100003_b5ccd514e3_z.jpg

Kvelden ble avsluttet med restene fra i går. :P

12888098503_665a918f83_z.jpg

  • Like 14
Skrevet
12888012375_910b844b7a_z.jpg12888008915_999fe1b8a7_z.jpg Så glodde jeg på Big Bang Theory, og spiste kule, digge saltstengpretzels, i selskap av Skinny. 12888100003_b5ccd514e3_z.jpg
Så morsom kake, og du er jo kjempeflink :lol: De muffinsa.. :blink: nam! Vittig bilde av den hunden altså :ahappy: Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Skrevet

Fantastisk kake!! Og muffinser, nam! Føler med deg ang det migrene greiene, har det blitt bedre generelt i hverdagen?

Njæ, det var bra i en LANG periode, men nå har jeg hatt migrene sånn nesten annenhver dag. Så i dag bytter vi soverom, for å se om det hjelper!

Skrevet

Awesome kake! :banana: Jeg har forresten vært så teit at jeg nevnte for legen min at jeg har hatt hele 5 migreneanfall i løpet av livet, så nå skal jeg til nevrolog. Har du prøvd det, eller...? :hmm:

nevrologer pleier å be folk i forkant skrive hodepinedagbok(fikk tilsendt) for å se hvor ofte og hvor mye de er plaget av migrene/hodepine for det de ofte gjør er å sette folk på medisiner for å forhindre og dempe anfall. jeg er nesten (bank i bordet) helt migrenefri nesten nå etter noen år med prøving og feiling av medisiner, fra å før kunne ha opptil 20 anfall på 35 dager. Litt sånn OT.

Sopps: håper du kan få slike fine piller jeg ga deg den dagen :lol:

Og kake :drool:

Skrevet

nevrologer pleier å be folk i forkant skrive hodepinedagbok(fikk tilsendt) for å se hvor ofte og hvor mye de er plaget av migrene/hodepine for det de ofte gjør er å sette folk på medisiner for å forhindre og dempe anfall. jeg er nesten (bank i bordet) helt migrenefri nesten nå etter noen år med prøving og feiling av medisiner, fra å før kunne ha opptil 20 anfall på 35 dager. Litt sånn OT.

Sopps: håper du kan få slike fine piller jeg ga deg den dagen :lol:

Og kake :drool:

Fortsatt OT: Å ja, hodepinedagbok har jeg fått utdelt. Godt jeg ikke har time før i juni, for da har jeg kanskje i det minste hatt litt hodepine å vise til, om ikke migrene, så slipper jeg å føle meg HELT dust som bare har en litt overivrig fastlege. :P
Skrevet

Genial kake! skal jeg noengang lage bløtkake så skal den se sånn ut. :aww::lol: Godt migrena gikk sin vei til slutt. Og fine jentene. :wub:

  • Like 1
Skrevet

Awesome kake! :banana: Jeg har forresten vært så teit at jeg nevnte for legen min at jeg har hatt hele 5 migreneanfall i løpet av livet, så nå skal jeg til nevrolog. Har du prøvd det, eller...? :hmm:

Mnei, men vi har bytta soverom nå. For det er antakeligvis fukt i bl.a. verandadøra på hovedsoverommet, så da har det kommet muggsopp bak tapetgreia på den. Hele driten må byttes, men det får huseierne gjøre. Også går jeg til refleksolog. :)

Sopps: håper du kan få slike fine piller jeg ga deg den dagen :lol:

Og kake :drool:

De funker ikke lenger! Jeg tror jeg har noen flere pakker liggende. Fikk de, og en annen type i fjor, da sleit jeg med det samme (akkurat rundt denne årstiden, faktisk), men de funker ikke. Men jeg fikk sånn nesespray, og DEN funker, selv om det smaker dritt. :(:P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også slitt mye med migrene...har til tider har hatt lange perioder med migrene 3 dager i løped av en uke. Hatt problemet i 7 år. Var og rønget hjernen for noen mnd siden og har masse forskjellige piller.

Men de siste månedene har problemet blitt veldig redusert..har hatt migrene 2 ganger på 2 mnd som er veldig lite for meg. Aner ikke helt hva som har gjort det bedre...men jeg har tatt masse akkupunktur, kuttet ut sukker og fått dvitamin nivået mitt opp...en av de tre faktorene har gjort underverker ihvertfall :)

Btw ble kaka god??? Den ble fin!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...